צה"ל בעזה, הירי לעבר הדרום נמשך

המבצע הקרקעי ברצועה יצא אמש לדרך, אך ארגוני הטרור ממשיכים לשגר רקטות לישראל. מטח של שבע רקטות נורה לאשדוד, כיפת ברזל יירטה חמש מהן. 3 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים באזור באר שבע. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

הירי נמשך גם בצל המערכה (AP)

במקביל לפעילות כוחות צה"ל בתוך רצועה, נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל. הבוקר (ו') נורו מטחים לעבר אשדוד ובאר שבע, לפחות שבע רקטות יורטו ואחרות נפלו בשטחים פתוחים. בכל האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. על פי הנחיות פיקוד העורף גם היום לא יתקיימו בעיר לימודים וגם לא פעילויות חינוכיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 10:00 נורה מטח של שבע רקטות לעבר העיר אשדוד, חמש מהן יורטו. אזעקות נשמעו הבוקר גם בערים דימונה, ירוחם, ערד ובאר שבע, שם זוהו מספר נפילות בשטחים פתוחים. בכל האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

שתי רקטות נוספות שנורו הבוקר לעבר ישראל התפוצצו בשטח אחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. גם באירוע הזה לא דווח על נפגעים, אך נזק קל נגרם למחסן.

כוחות צה"ל סמוך לגבול הרצועה (AP)

שיגור הרקטות נמשך מאז הלילה, כשסמוך לשעה 01:00 נורה מטח רקטות לעבר העיר אופקים. חמש רקטות יורטו בהצלחה ושתיים נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. פחות משעה לאחר מכן נורה מטח נוסף לעבר אשדוד. שלוש רקטות יורטו מעל העיר ואחת נוספת התפוצצה בשטח פתוח. בכל המקרים לא היו נפגעים.

בשעות שלאחר מכן נשמעה מספר פעמים אזעקה ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון וכן בנתיבות ובשדות נגב. לפחות שתי רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. בכל המקרים לא דווח על נפגעים או על נזק.

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

חייל צה"ל נהרג בעזה

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם