צפו: כך נערכים חיילי צה"ל לפעולה הקרקעית

בסרטון שפרסם דובר צה"ל נראים חיילים נערכים לקראת השלב השני של מבצע "צוק איתן" – הכניסה הקרקעית לרצועת עזה. בסרטון נראים החיילים מתודרכים, מכינים את הציוד והנשק ונצבעים בצבעי הסוואה. מפקד לחיילים: "אנחנו פה כדי להגן על מדינת ישראל"

כוחות גדולים של צה"ל החלו אמש (ה') בפעולה קרקעית לסיכול תשתיות הטרור ברצועת עזה. בסרטון שהפיץ הלילה דובר צה"ל, נראים החיילים נערכים לפעולה הקרקעית בשעות שלפני ההכרזה על תחילת השלב השני של מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה תדריך של אחד המפקדים לחיילים שנערכו לכניסה הקרקעית. "לא נראה לי שצריך להסביר לכם למה אנחנו עושים מה שאנחנו עושים", אמר המפקד לחיילים. "אנחנו פה כדי לעשות את מה שהתגייסנו בשבילו. להגן על מדינת ישראל ולאפשר בזכות את קיומה באופן חופשי, בלי שיירו עלינו ושנדאג למשפחות שלנו. זכותנו להיות חופשיים בארצנו".

נערכים לכניסה קרקעית (דובר צה"ל)

עוד נראים בסרטון החיילים כשהם מקבלים תדרוכים, מכינים את הציוד ואת הנשק לקראת הכניסה לשטח ונצבעים בצבעי הסוואה.

החלה פעולה קרקעית ברצועה 

סמוך לשעה 22:00 אמש החלו כוחות צה"ל לפעול בשטח הרצועה בעקבות הוראת ראש הממשלה ושר הביטחון, ואושר גיוס של כ-18 אלף אנשי מילואים נוספים. ספינות של חיל הים פתחו באש לעבר קו החוף של עזה, ו-CNN דיווח כי מסגד הותקף בשכונת זייתון. חיל האוויר תקף מחלקה שלמה בבית החולים "וואפא" שבמזרח העיר עזה, שם הוסתרו רקטות ארוכות-טווח.

פעולה נרחבת ברצועת עזה (AP)

מוקדם יותר נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "ראש הממשלה ושר הביטחון הנחו את צה"ל לפתוח הלילה בפעולה קרקעית כדי לפגוע במנהרות טרור החודרות מרצועת עזה לשטח ישראל. במנהרת טרור כזאת חדרו לפנות בוקר מחבלי חמאס לשטח ישראל, במטרה לבצע פיגוע המוני נגד אזרחי ישראל".

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, אמר בתדרוך בבור שבקריה קודם ליציאת הכוחות למשימה כי "אנו יוצאים למתקפה. תהיה מתקפה משולבת יבשתית ואווירית, בתיאום קרוב עם הפעלת כל העוצמה בנתיבי ההתקדמות במרחבים שאליהם אנו הולכים".

פעולה קרקעית בעזה - סיקור מיוחד:

חמאס בתגובה ראשונה לכניסה הקרקעית: "ישראל תשלם מחיר יקר"

בנט על הפעולה הקרקעית בעזה: "לא הייתה ברירה, כלו כל הקצין"

קולות מתוך עזה: "מפנים המון פצועים לבתי החולים"

נתניהו: מטרת הכניסה הקרקעית - פגיעה במנהרות הטרור

החלה פעולה קרקעית בעזה: כוחות חי"ר ושיריון בכל רחבי הרצועה