מח"ט גבעתי באיגרת ללוחמיו: "לא חוזרים בלי לבצע"

ערב הובלת המהלך הקרקעי בעזה, פנה מפקד חטיבת גבעתי לקציניו וללוחמיו באיגרת מיוחדת ובה תיאר את האמון הרב ואת רוח השליחות שבמשימתם. "נעשה הכל כדי לעמוד במשימה על מנת להכרית אויב, ולהסיר את האיום מעם ישראל", כתב המח"ט. "אצלנו לא חוזרים בלי לבצע

מתכוננים לכניסה קרקעית (AP)

טרם כניסת כוחות צה"ל לעזה, הפיץ מפקד חטיבת גבעתי אל"מ עופר וינטר איגרת ללוחמיו, שבה שיתף אותם בתחושת האחריות וברוח השליחות לקראת השגת מטרות המבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח האיגרת, פנה המח"ט למפקדי היחידה וללוחמיה, והדגיש בפניהם את הבעת האמון שנותן בהם צה"ל בהובלת המערכה. "זכות גדולה נפלה בחלקנו לפקד ולשרת בחטיבת גבעתי בעת הזו", כתב. "ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף, מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל. נערכנו והתכוננו לעת הזו, ואנו מקבלים על עצמנו את המשימה מתוך שליחות וענווה גמורה, ומתוך שאנו מוכנים להסתכן ולמסור את נפשנו על מנת להגן על משפחתנו, על עמנו ועל מולדתנו".

מכתב המח"ט

בהמשך התייחס המח"ט למשימה שלשמה נשלחו לוחמיו, והביע את אמונו בכושרם וביכולתם להשיג את היעדים שהוצבו. "נפעל יחד בנחישות ובעוצמה, ביוזמה ובתחבולה, ונחתור למגע עם האויב", כתב המח"ט באיגרת. "נעשה הכל כדי לעמוד במשימה על מנת להכרית אויב, ולהסיר את האיום מעם ישראל. אצלנו 'לא חוזרים בלי לבצע'. נפעל ונעשה הכל כדי להחזיר את בחורינו בשלום, תוך שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותנו ובכל העוצמה שתידרש".

לסיכום, ביטא המח"ט את אמונו בכוחות ונשא תפילה להצלחתם במשימה. "אני סומך עליכם. על כל אחד ואחד מכם, כי תפעלו ברוח זו", כתב. "רוח של לוחמים ישראלים ההולכים חלוץ לפני המחנה. הרוח ששמה גבעתי. אני נושא עיני לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד'. ה' אלוקי ישראל כנגד אויב המנאץ שמך. בשם לוחמי צה"ל, ובפרט לוחמי החטיבה והמפקדים. עשה ויתקיים בנו מקרא שכתוב 'כי ה' אלוהיכם ההולך עמכם להילחם לכם עם אויבכם להושיע אתכם' ונאמר אמן. יחד ורק יחד ננצח".