חמאס בתגובה ראשונה לכניסה הקרקעית: "ישראל תשלם מחיר יקר"

אנשי הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז-א דין אל קסאם, שלחו הערב מסר מאיים לישראל עם היוודע כניסת כוחות צה"ל הלילה לרצועה במטרה להביא להשמדת מנהרות הטרור ולהפסיק את ירי הרקטות. "לפעולה של האויב הציוני בעזה יהיו השלכות חמורות", איימו

חמאס מאיים: "ישראל תשלם מחיר" (AP)

"ישראל תשלם מחיר יקר על הכניסה לעזה". עם תחילתה של הפעולה הקרקעית ברצועת עזה הלילה (ה'), בחמאס מיהרו להגיב ולשגר איומים לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר ארגון הטרור, סמי אבו-זוהרי, הזהיר את ממשלת ישראל מהתוצאות של המבצע הקרקעי שהחל ברצועה: "לפלישה של האויב הציוני לשטחנו יהיו השלכות הרות אסון. זה לא מפחיד לא את לוחמינו ולא את האזרחים הפלסטינים. אנו מזהירים את נתניהו מההשלכות החמורות שיהיו לצעד הטיפשי הזה. אם מדובר בפעולה מוגבלת, נדע להכיל אותה ולהתמודד איתה".  

מוקדם יותר הערב, הודיעה ממשלת מצרים כי היא מטילה את האחרית ל"מותם האפשרי של אזרחים פלסטינים" על חמאס, מפני שדחה את יוזמת מצרים להפסקת אש. שר החוץ המצרי, סאמח שוקרי, אמר כי מעבר רפיח הוא מעבר בריבונות מצרית, והדגיש כי חמאס לא יגיד למצרים אם לפתוח את המעבר, "לצאת או לא לצאת".

מצרים: חמאס אשם בהרחבת המבצע (רויטרס)

זמן קצר לאחר מכן יצאה הודעה גם מפמלייתו של אבו מאזן, המבקר בקהיר: "לא הופתענו מהפעולה הקרקעית של ישראל, אך קיווינו שישראל לא תחמיר את המצב. הפעולה הזו רק תסבך את המצב ולא תאיץ את ההגעה להפסקת אש ואת המאמצים להגיע להסכם".

דובר צה"ל: "יצאנו לפעולה משולבת לסיכול תשתיות הטרור"

הלילה יצאה הודעת דובר צה"ל לפיה כוחות יבשה גדולים של צה"ל החלו בפעולה ממוקדת לסיכול תשתיות טרור ברצועת עזה. "צה"ל החל במימושה של מדרגת פעולה נוספת במדרג הפעולות העולה של מבצע "צוק איתן" ובשלב זה של המבצע פועלים בשטח רצועת עזה כוחות חיל הרגלים, שריון, הנדסה, ארטילריה ומודיעין בשיתוף פעולה עם זרועות האוויר והים ובסיוע השב"כ וגורמי ביטחון אחרים, בהובלת פיקוד הדרום", נמסר בהודעה.

כוחות רבים של צה"ל ברצועה (רויטרס)

"פעולת צה"ל יצאה לפועל בהמשך להחלטת הדרג המדיני ועל-פי התוכניות המבצעיות של צה"ל והיא תימשך בהתאם להערכת מצב רציפה שמקיים המטה הכללי של צה"ל. שלב זה מתבצע בהמשך ליעדי המבצע שהושגו עד כה ועל מנת להביא להמשך פגיעה קשה בארגון הטרור חמא"ס ולמציאות ביטחונית טובה יותר".

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

בנט על הפעולה הקרקעית בעזה: "לא הייתה ברירה, כלו כל הקצין"

קולות מתוך עזה: "מפנים המון פצועים לבתי החולים"

נתניהו: מטרת הכניסה הקרקעית - פגיעה במנהרות הטרור

החלה פעולה קרקעית בעזה: כוחות חי"ר ושיריון בכל רחבי הרצועה