בנט על הפעולה הקרקעית בעזה: "לא הייתה ברירה, כלו כל הקצין"

תגובות במערכת הפוליטית להחלטת הקביניט על פעולה קרקעית בעזה. "נתנו לחמאס הזדמנויות להיענות להפסקת אש עוד פעם ועוד פעם", אמר השר נפתלי בנט. "זה הזמן ללכד את השורות ולתת לרה"מ את הגיבוי הדרוש לקבל את ההחלטות המורכבות", הוסיף ח"כ לוין. כוחות רבים של חי"ר ושיריון פועלים במקום

חייל צה"ל לפני הפעולה הקרקעית (דובר צה"ל)

"לא הייתה ברירה, כלו כל הקצין, נתנו לחמאס הזדמנויות להיענות להפסקת אש עוד פעם ועוד פעם", - כך אמר הלילה (ה') שר הכלכלה נפתלי בנט בראיון לחדשות 2, בעקבות החלטת הממשלה להורות על מערכה קרקעית בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"חמאס נחוש להשמיד את המדינה שלנו ואנחנו נאלצים להיכנס. כל שרי הקבינט מגיוסים סביב ההחלטה הזו, ואנחנו ננצח. אין לנו הגבלות וכל האפשרויות פתוחות בפנינו. חמאס בצורה צינית ופחדנית ירה טילים ורקטות על אזרחי ישראל מתוך בתי ספר, בתי חולים ובתי שינה של ילדים, הם רוצחים את ילדיהם ונשותיהם ומנסים לרצוח אותנו, ואנחנו פועלים בכל הכוח נגדו עם מיטב חיילנו. יש משימה, כוחות צה"ל במורל מאוד גבוה", הוסיף.

שר הפנים גדעון סער אמר הערב כי הוא "מחזק את חיילי צה"ל הפועלים לפגיעה במנהרות הטרור בעזה", ואילו יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג כתב בדף הפייסבוק שלו: "שמרו על עצמכם, כולנו איתכם".

"ההחלטה הזו היא פה אחד ואנו חושבים שרה"מ קיבל את ההחלטה נכונה, וכולנו מאחורי חייל צה"ל ורה"מ", אמר שר התקשורת גלעד ארדן. "בשלב הזה המטרה שהוגדרה היא למגר את איום המנהרות. לא הטלנו מגבלות בהקשר של הרחבת המבצע, הרמטכ"ל מוביל את הפעולה, הקבינט יתכנס, וזה יכול להגיע לכיבוש רצועת עזה, אך זו לא המטרה בשלב הזה".

"אחינו, חיילי צבא הגנה לישראל, ה' ישמור צאתכם ובואכם מעתה ועד עולם. כולנו נברך ונתפלל לשלומם והצלחתם בעזרת ה'", כתב חבר הכנסת אלי ישי. גם חברת הכנסת שולי מועלם הביעה תקווה לשלום חיילי צהל: "בלב כבד ובדאגה מהבית נאחל ונתפלל כולנו יחד לחיילי צה"ל באוויר, בים והערב גם ביבשה, צאתכם לשלום ושובכם בשלום", אמרה.  

"בטוח ביכולת צה"ל לבצע את המשימה"

הפצצות בעזה, הלילה (חדשות 2)

"העם כולו מחזק את חיילי צה"ל. צה"ל עובר הערב לשלב הבא במבצע צוק איתן דרך פעולה קרקעית שמטרתה לטפל במנהרות הטרור. אני מלווה בתקווה ובאמונה את חיילינו ובטוח ביכולתם לבצע את המשימה", אמר חבר הכנסת יריב לוין.

"זה הזמן ללכד עוד יותר את השורות ולתת לראש הממשלה את הגיבוי הדרוש לקבל את ההחלטות המורכבות הדרושות", הוסיף ח"כ לוין. "פירוק תשתית המנהרות יחליש משמעותית את איום הטרור של חמאס, ובצדו יש לעמוד על כך שהמבצע יסתיים בהסדר פירוז של הרצועה גם מנשק הטילים".

"מחזקים את אחינו מפקדי וחיילי צה"ל במשימתם לביצור בטחון ישראל!", כתב חבר הכנסת אופיר אקוניס בהודעה שהוציא, אליה צירף את הברכה להגנה על חיילי צה"ל. מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבותֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקב הוּא יְבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, הָעומְדִים עַל מִשְׁמַר אַרְצֵנוּ וְעָרֵי אֱלהֵינוּ מִגְּבוּל הַלְּבָנון וְעַד מִדְבַּר מִצְרַיִם וּמִן הַיָּם הַגָּדול עַד לְבוא הָעֲרָבָה בַּיַּבָּשָׁה בָּאֲוִיר וּבַיָּם.

החיילים מתכוננים לפעולה (חדשות 2)

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

חמאס בתגובה ראשונה לכניסה הקרקעית: "ישראל תשלם מחיר יקר"

קולות מתוך עזה: "מפנים המון פצועים לבתי החולים"

נתניהו: מטרת הכניסה הקרקעית - פגיעה במנהרות הטרור

החלה פעולה קרקעית בעזה: כוחות חי"ר ושיריון בכל רחבי הרצועה