נתניהו: מטרת הכניסה הקרקעית - פגיעה במנהרות הטרור

בהודעה מטעם לשכת ראש הממשלה שהודיעה על הכניסה הקרקעית לעזה, נכתב כי מטרת המבצע הקרקעי של צה"ל ברצועה הוא פגיעה במנהרות הטרור - מהן חדרו רק הבוקר מחבלים לישראל כדי לבצע פיגוע המוני. "ראש הממשלה ושר הביטחון הנחו את צה"ל לפתוח הלילה בפעולה קרקעית כדי לפגוע במנהרות טרור החודרות מרצועת עזה", נכתב בהודעה

הורה על פעולה קרקעית. נתניהו (חיים צח, לע"מ)

מטרת הכניסה הקרקעית לעזה - מלחמה במנהרות הטרור: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הנחו הערב (ה') את כוחות צה"ל לפתוח בפעולה קרקעית ברצועת עזה כשמטרת העל היא לפגוע במנהרות טרור החודרות מרצועת עזה לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"במנהרת טרור כזאת חדרו לפנות בוקר מחבלי חמאס לשטח ישראל, במטרה לבצע פיגוע המוני נגד אזרחי ישראל. צה"ל סיכל בהצלחה גם את פעולת הטרור הזאת", נכתב בהודעה הרשמית על פתיחת המבצע הקרקעי מטעם משרד ראש הממשלה.

"ראש הממשלה ושר הביטחון הנחו את צה"ל להיות ערוך להרחבת הפעולה הקרקעית. ההוראה לפעולה הלילה קיבלה את אישור הקבינט אחרי שישראל הסכימה להצעה המצרית להפסקת אש ואילו החמאס דחה אותה והמשיך בירי רקטות על ערי ישראל", נכתב עוד בהודעה.

"החמאס גם לא כיבד את הפסקת האש ההומניטארית שיזם האו"ם, והמשיך בירי על ישראל בזמן ההפוגה. לאור התוקפנות הנפשעת והבלתי פוסקת של החמאס, והחדירה המסוכנת לשטחה של ישראל, ישראל מחויבת לפעול להגנת אזרחיה", הובהר בנוסף.

"מבצע צוק איתן יימשך עד להשגת מטרתו - להשיב לאזרחי ישראל את השקט לתקופה ממושכת, תוך פגיעה משמעותית בתשתיות חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה", נוסח הודעת לשכת נתניהו.

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

חמאס בתגובה ראשונה לכניסה הקרקעית: "ישראל תשלם מחיר יקר"

בנט על הפעולה הקרקעית בעזה: "לא הייתה ברירה, כלו כל הקצין"

קולות מתוך עזה: "מפנים המון פצועים לבתי החולים"

החלה פעולה קרקעית בעזה: כוחות חי"ר ושיריון בכל רחבי הרצועה