ניסיון הפיגוע: "נרדוף את חיילי צה"ל בכל מקום"

בחמאס מגיבים לכישלון ניסיון החדירה לקיבוץ סופה וטוענים כי מטרתו הייתה להעביר מסר חד וברור לישראל, שלפיו הארגון לא ימתין לכניסה קרקעית של צה"ל לעזה, אלא ירדוף את הישראלים גם ביישוביהם. בניסיון החדירה שסוכל ע"י צה"ל, נהרגו מספר מחבלים והשאר נמלטו בחזרה למנהרה - שהופצצה

בחמאס טוענים כי ניסיון הפיגוע הלילה (ה') סמוך לקיבוץ סופה בגבול הוא תגובה לאיומים של ישראל בכניסה קרקעית לרצועה. "הכוונה הייתה להעביר מסר מעשי, שלפיו השלטון ברצועת עזה לא ימתין לחיילי צה"ל, אלא ירדוף אותם גם ביישובי הסביבה", הצהיר דובר חמאס סמי אבו זוהרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו זוהרי אמר כי "הפעולה הזו נעשתה סמוך למעבר סופה כמסר חד וברור לכיבוש הציוני - ההתנגדות מוכנה לעימות, לא רק ברצועת עזה, אלא גם בשטחים שלכם".

סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר זיהתה תצפית של צה"ל 13 מחבלים שניסו לצאת מפתח מנהרה שנחפרה מעזה, כשלושה קילומטרים משטח קיבוץ סופה, במטרה לבצע פיגוע בשטח ישראל.

כוחות צה"ל, שארבו להם מראש, פתחו באש, פגעו בכמה מהמחבלים והבריחו את היתר בחזרה למנהרה - שהופצצה מהאוויר. על גופם של המחבלים שנהרגו אותרו אמצעי לחימה רבים, בהם מקלעים כבדים, תחמושת ורימוני יד.

הפצצת המנהרה מהאוויר

הניו יורק טיימס דיווח הבוקר מפי גורם שהוגדר "בכיר בממשל הישראלי" כי צה"ל נערך לכניסה קרקעית. גם התקשורת הפלסטינית מראה את תמונותיהם של החיילים סמוך לגדר, ומדווחת על אישור הקבינט לגיוס של כוחות מילואים נוספים.

האמל"ח שהותירו המחבלים

מנגד, רשת BBC ציטטה היום בכיר ישראלי בעילום שם, שטען כי הפסקת אש בין ישראל לחמאס תחל כבר מחר בשש בבוקר, שעון ישראל. עד עתה לא הגיעה כל תגובה רשמית מצד ישראל או חמאס לדיווח.