המטח לבאר שבע: רסיס גראד פגע באוטובוס במהלך נסיעה

קו 33 של אגד עשה את דרכו לכיוון אופקים, כשרקטה התפוצצה מחוץ לבאר שבע לא הרחק מהאוטובוס ורסיס חדר דרך אחד החלונות פנימה. האוטובוס ועליו עשרות נוסעים נעצר ורק בנס לא היו נפגעים. צוותים של מד"א סייעו להעביר את הנוסעים לאוטובוס חלופי

האוטובוס שנפגע (מד"א)

רגע לפני הפסקת האש, רקטת גראד שנורתה במסגרת המטח לבאר שבע הבוקר (ה') התפוצצה מחוץ לעיר סמוך לאוטובוס של אגד שעשה את דרכו לכיוון אופקים. רסיס חדר דרך אחד החלונות ורק בנס לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 09:00 נורה מטח לכיוון באר שבע וארבע רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. באותה שעה עשה קו 33 של אגד את דרכו לאופקים כשעליו עשרות נוסעים. אחת הרקטות שנפלו מחוץ לעיר התפוצצה בקרבת האוטובוס.

אחד הרסיסים נכנס דרך חלון בחלק האחורי לתוך האוטובוס, שנעצר במקום. צוותים של מגן דוד אדום שהוזעקו לזירה סייעו להעביר את הנוסעים לאוטובוס חלופי, אך למרבה המזל לא היה צורך לטפל בנפגעים.

רגע לפני כניסתה של הפסקת האש לתוקף ריכז חמאס מאמצים לפגיעה בישראל. סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר תצפית של צה"ל זיהתה 13 מחבלים כשהם מנסים לצאת מפתח מנהרה שנחפרה בדרום הרצועה והגיעה סמוך לקיבוץ סופה. כוח צה"ל פתח לעברם באש בשילוב תקיפה מהאוויר. חלק מהמחבלים חוסלו ואחרים נמלטו חזרה למנרה - שהופצצה מהאוויר. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

שעות ספורות לאחר מכן שוגר מטח כבד של רקטות לעבר אשקלון, גוש דן והשרון. ארבע רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר באר שבע התפוצצו בשטחים פתוחים. רקטה שנורתה לשרון התפוצצה בשטח פתוח סמוך לכביש ראשי.