הפסקת האש הופרה: רקטות נפלו באשכול

הפסקת האש ההומניטרית היתה אמורה להימשך עד השעה 15:00, אך כשעתיים אחרי כניסתה נורו שלוש רקטות לעבר יישוב במועצה האזורית אשכול. הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

הפסקת האש הופרה (רויטרס)

השקט נשבר: כשעתיים לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש ההומינטרית אזעקה נשמעה במועצה האזורית אשכול. שלוש רקטות שנורו לעבר אחד היישובים באזור התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשעה 10:00 החלה הפסקת האש ההומינטרית של חמאס וישראל, לבקשת האו"ם. ההפוגה היתה צפויה להימשך עד השעה 15:00, אך הירי לאשכול היה צעד ראשון בהפרתה.

במקביל, בחמאס מכחישים את הטענות בישראל על פיהם אנשי הארגון ירו רקטות לעבר ישראל. "הישראלים משקרים, כל הארגונים הפלסטינים ממשיכים בהפסקת האש", אמר בכיר בתנועה לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. "הם רוצים להשתמש בטיעון הזה כדי להרוג את הלוחמים שלנו".

בשעות הבוקר, רגע לפני כניסתה של הפסקת האש לתוקף ריכז חמאס מאמצים לפגיעה בישראל. סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר תצפית של צה"ל זיהתה 13 מחבלים כשהם מנסים לצאת מפתח מנהרה סמוך לקיבוץ חולית. כוח צה"ל לעברם באש בשילוב תקיפה מהאוויר. חלק מהמחבלים חוסלו ואחרים נמלטו חזרה לשטח הרצועה. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

שעות ספורות לאחר מכן שוגר מטח רקטות כבד לעבר אשקלון, גוש דן והשרון. ארבע רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר באר שבע התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים. 

סוכל ניסיון פיגוע ליד סופה (אבשי הרצוג)

הפסקת האש אושרה אתמול, לאחר ששליח האו"ם למזרח התיכון, רוברט סרי, פנה לישראל וביקש הפוגה בירי למשך חמש שעות לצורך העברת סיוע הומניטרי לתושבי עזה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, הצהיר כי צה"ל לא ישתוק במידה וחמאס ימשיך לשגר רקטות משטח הרצועה. "אם יהיה ירי - ישראל תמשיך לתקוף", אמר מרדכי.

מחמוד א-זהאר, שר החוץ לשעבר של ממשלת חמאס בעזה, אישר אמש כי בארגון מוכנים לנצור את האש בכדי לאפשר את קיומה של הפסקת האש ההומניטרית. "כל פלגי ההתנגדות הסכימו לנצור את האש למשך חמש שעות", אמר א-זהאר, שביתו הופצץ בסבב הלחימה הנוכחי על ידי צה"ל.

תקיפה בעזה, הבוקר (רויטרס)

בתוך כך, צפוי ראש השב"כ יורם כהן, לצאת היום לקהיר כדי לקחת חלק בדיונים להשגת הפסקת אש בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, צפוי אף הוא להיפגש עם נשיא מצרים א-סיסי בכדי לדון עמו בנושא.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, רוני דניאל, נטעלי שם טוב, גלעד שלמור ויואב אבן.