תושבי קיבוץ סופה חיים בפחד

תושבי הקיבוץ סופה והאזור קיבלו הנחיה להסתגר בבתיהם מחשש לחדירה. צה"ל סיכל פיגוע מנהרה לאחר ש-13 מחבלים ניסו לחדור לשטחם. "כל בר דעת יודע מה היה יכול לקרות", סיפר תושב סופה. סגן רכז הביטחון השוטף הצה"לי: "נכנסנו לעמדות, זה יכול להכות בנו באופן הכי מפתיע". עוד לילה לא שקט, ועוד אסון שנמנע

קיבוץ סופה, הבוקר (חדשות 2)

"יש חשש לחדירה, תסתגרו בבתים", כך העירו גורמי הביטחון את תושבי סופה, כרם שלום וחולית לפנות בוקר (ה') בשעה ארבע וחצי. הבוקר הותר לפרסום כי סוכל פיגוע מנהרה גדול מעזה. 13 מחבלים ניסו לחדור לישראל, באזור קיבוץ סופה. בינתיים, התושבים עדיין מונחים להישאר בבתיהם וסריקות מתבצעות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בארבע לפנות בוקר הוקפצנו כל הצוות כוננות, נכנסנו לעמדות וחיכינו להתפתחויות", סיפר הבוקר (ה') לחדשות 2 Online אופיר ארז, סגן רכז הביטחון השוטף הצה"לי בסופה. "המחבלים לא הגיעו לגדר של הקיבוץ, ומדי פעם קיבלנו עדכונים כלליים של הצבא".

לדבריו, איום המנהרות הוא שמדאיג אותם יותר מכל: "זה מלחיץ אותנו מאוד כי זה יכול להכות בנו באופן הכי מפתיע ולא צפוי שיכול להיות. בכל הפצצה שהם יורים אנחנו מוכנים גם לתרחיש הזה". אופיר הוסיף כי מנהרות אלו הן בבחינת "לוט בערפל" וכי הם עסוקים מאוד בסוגיה הזאת בתקופה האחרונה.

סיכול ניסיון החדירה, הבוקר (אבשי הרצוג)

"שאפו ענק לחיילים שנותנים לנו להרגיש בטוחים"

אייל ברנדייס, תושב סופה, סיפר לחדשות 2 Online כי במקביל להודעה שהוא קיבל בארבע וחצי, הייתה גם הפסקת חשמל. "בינתיים עדיין אסור לנו לצאת מהיישוב, אנחנו בסיטואציה לא נעימה", הוא תיאר.

ברנדייס ביקש להודות לכוחות הביטחון על המאמץ: "צריך להגיד שאפו ענק לחבר'ה שאיתרו את זה בזמן ועשו את העבודה שלהם. הם נותנים לנו להרגיש בטוחים. כל בר דעת יודע מה היה יכול לקרות אילו". חשוב לציין כי כשליש מתושבי הקיבוץ, ובהם כל הילדים, עזבו בימים האחרונים את המקום בשל המצב.

ראש מועצת אשכול חיים ילין שוחח בימים האחרונים עם גורמים בממשלה והדגיש בפניהם שהסכנה האמיתית היא המנהרות. "זהו האיום האסטרטגי על מדינת ישראל - ולא טיפלו בו מספיק", הדגיש ילין. "אם יחטפו 10 חיילים או ייכנסו ליישוב זה אירוע אסטרטגי, אם כל מה שמעניין את מדינת ישראל זה הטילים לטווח ארוך ולא מה שקורה בעוטף עזה, אנחנו בבעיה קשה מאוד".

במהלך האירוע, זיהו כוחות צה"ל 13 מחבלים שיצאו מפתח מנהרה וניסו לחדור לקיבוץ. הלוחמים פתחו לעברם באש בסיוע מסוקי קרב וחיסלו חלק מהם, ואילו השאר נמלטו חזרה לשטח הרצועה. דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז אמר כי מדובר בהצלחה משמעותית. "אנו ערוכים ומוכנים להתרחשויות כאלה בימים הקרובים", הדגיש.