צה"ל תקף בביתו של בכיר בלשכה המדינית חמאס

חיל האוויר תקף את ביתו של חליל אל-חיא, בכיר הארגון, שלא שהה בביתו בעת התקיפה. חיל הים תקף מטרות הצפון רצועת עזה. מאז תחילת מבצע "צוק איתן" תקף צה"ל מעל 1,750 מטרות ברצועה

תקיפת חיל האוויר בעזה. ארכיון (תקשורת פלסטינאית)

חיל האוויר הפציץ הלילה (ה') את ביתו של חבר הלשכה המדינית של חמאס חליל אל חיא ברצועת עזה. אל-חיא עצמו לא שהה בבית בזמן התקיפה ולא נפגע. בנוסף, חיל הים התקיף אזורי שיגור בצפון רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז תחילת מבצע "צוק איתן" תקף צה"ל מעל 1,750 מטרות. ביממה האחרונה הפציץ חיל האוויר כ- 100 מטרות טרור ביניהן: 47 משגרים מוטמנים, מנהרות טרור, אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה ומתחמים צבאיים. גורמי רפואה ברצועת עזה טוענים כי 20 פלסטינים נהרגו הלילה מאש צה"ל, ובכך מספר הפלסטינים שנהרגו מאז תחילת מבצע צוק איתן עלה ל-200 בני אדם.

אתמול דיווח משרד הבריאות של ממשלת חמאס כי מאז תחילת מבצע "צוק איתן" נהרגו 216 פלסטינים. במשרד הוסיפו כי 1,560 בני אדם נפצעו בתקיפות צה"ל. על פי נתוני סוכנויות האו"ם, 80% מההרוגים הם אזרחים.

הבוקר: הפסקת האש תכנס לתוקף

לאחר שבישראל החליטו להיענות לבקשת האו"ם לחדול מהתקיפות בעזה הבוקר בשעה 10:00, ולמשך חמש שעות, בחמאס אישרו כי הם מוכנים לנצור את האש כדי לאפשר את קיומה של הפסקת האש ההומניטרית. מחמוד א-זהאר, שר החוץ לשעבר של ממשלת חמאס בעזה, אישר את הדברים בערוץ הטלוויזיה של חמאס.

"כל פלגי ההתנגדות הסכימו לנצור את האש למשך חמש שעות", אמר א-זהאר, שביתו הופצץ בסבב הלחימה הנוכחי על ידי צה"ל. כמה שעות לפני כן ישראל אישרה את בקשת האו"ם להפסקת אש הומניטרית. הפסקת האש תיכנס לתוקפה בשעות הבוקר, אך בצה"ל הבהירו: "נגיב באש לכל ירי לשטח ישראל".