מבצע "צוק איתן": הפסקת אש ל-5 שעות מחר בבוקר

ישראל נענתה לבקשת האו"ם להפסיק את התקיפות בין השעות 10:00 ל-15:00 מחר לצורך סיוע הומניטרי לתושבי עזה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף מרדכי: "אם יהיה ירי - ישראל תמשיך לתקוף". שליח האו"ם לחדשות 2: ‫"אני קורא לחמאס ולפלגים האחרים בעזה לפעול בהתאם"

ישראל נענתה להפסקת האש (רויטרס)

בזמן שחמאס ממשיך לשגר רקטות, ובעוד צה"ל תוקף בעזה, אישרה הערב (ד') ישראל את בקשת האו"ם להפסקת אש הומניטרית. הפסקת האש תיכנס לתוקפה מחר בשעות הבוקר, אך בצה"ל הבהירו: "נגיב באש לכל ירי לשטח ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפסקת האש אושרה לאחר ששליח האו"ם למזרח התיכון, רוברט סרי, פנה לישראל וביקש הפוגה בירי למשך חמש שעות לצורך העברת סיוע הומניטרי לתושבי עזה. ישראל אישרה את הבקשה ובשעות הערב המאוחרות הודיעה כי הפסקת האש תיכנס לתוקף החל מ-10:00 בבוקר ועד השעה 15:00.

סוכנות הידיעות הטורקית בערבית אנאדול, דיווחה מפי מקור המקורב לחמאס כי גם בארגון הביעו הסכמה להיענות ליוזמת האו"ם להפסקת האש ההומניטרית. עם זאת, הדיווח טרם אושר על ידי גורמים בחמאס ולא יצאה הודעה רשמית מפי הארגון.  

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, הצהיר כי צה"ל לא ישתוק במידה וחמאס ימשיך לשגר רקטות משטח הרצועה. "אם יהיה ירי - ישראל תמשיך לתקוף", אמר הערב מרדכי.

יזכו להפוגה? פלסטינים ברצועה (AP)

הג'יהאד האסלאמי: "נשקול האם להפסיק את הירי"

"אני קורא לחמאס ולפלגים האחרים בעזה לפעול בהתאם להפסקת האש ולהפסיק לשגר טילים לעבר ישראל", אמר שליח האו"ם סרי לחדשות 2. "בנוסף, אני קורא להם כבד את ההפוגה לצרכים הומניטריים, שתועיל לכל האזרחים בעזה. היא תעניק להם הפוגה קצרה שתאפשר להם לפנות בתי חולים, להשיג תרופות או מזון".

דובר הג'יהאד האסלאמי, דאוד שיהאב, אמר בראיון לכלי תקשורת פלסטיניים כי תנועתו קיבלה את הבקשה להפסקת אש ההומניטרית והיא בוחנת האם להיענות לה בחיוב. יש לציין כי הפוגה מהסוג הזה נעשתה בעבר במבצעים הצבאיים הקודמים בעזה, "עמוד ענן" ו"עופרת יצוקה".

עזה מותקפת (AP)

נתניהו: לצה"ל ולשב"כ הישגים רבים

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם מספר ראשי רשויות, שספגו מטחים רבים של רקטות במהלך ימי הלחימה. נתניהו דיבר עם ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי וראש עיריית ראשון לציון דב צור.

"אני משבח את האופן שבו אתם מנהלים את העיר שלכם ברגעים האלה, ואת המשמעת של התושבים שלכם", אמר ראש הממשלה לראשי הרשויות. "נמשיך לנהל את המערכה הזאת עד אשר תושג מטרתה. נפעיל כמה כוח שצריך כדי להחזיר את השקט לתושבי ישראל".

שרידי רקטה שנורתה מעזה (AP)

נתניהו מנה בפני ראשי הערים את הצלחותיה של מערכת הביטחון במערכה מול חמאס. "לצה"ל והשב"כ הישגים רבים בשדה הקרב - הן בהתקפת מחבלים ומרכזי טרור, והן בהגנה על אזרחי ישראל. אני מבקש מהציבור להמשיך ולהישמע להוראות פיקוד העורף, זאת אחת הדרכים למנוע מחמאס להשיג את מטרותיו".