קצין בכיר: הנייה אינו יעד לחיסול

בצה"ל עדיין ערוכים לפעולה קרקעית בשל המשך ירי הרקטות, אבל קצין בכיר במטכ"ל מבהיר כי מנהיג חמאס בעזה אינו מהווה מטרה לתקיפה. "גם אם יהיה תמרון קרקעי", הבהיר, "הוא לא יצליח להפסיק באופן מיידי את ירי הרקטות לעבר ישראל"

הנייה, ארכיון (חדשות 2)

"איסמעיל הנייה אינו יעד לחיסול" - כך אומר הערב (ד') קצין בכיר במטה הכללי על מנהיג חמאס בעזה. הקצין הסביר כי הסיבה לכך היא שמוטב להשאיר מישהו ברצועה שינהל את העניינים ביום שאחרי המבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין הבהיר כי היעדים שממשלת ישראל הגדירה לצה"ל במסגרת מבצע "צוק איתן" לא מחייבים כניסה קרקעית לתוך רצועת עזה. יחד עם זאת הדגיש, שהתמרון הקרקעי לא ירד מן הפרק. לדבריו, גם אם יהיה תמרון קרקעי, הוא לא יצליח להפסיק באופן מיידי את ירי הרקטות לעומק שטחה של ישראל, וההבנה הזו ברורה לגמרי בקרב בכירי הצבא.

"דפוס הפעולה בסביבה האזרחית מקשה עלינו מבחינת הפגיעה", הודה הקצין הבכיר, אך הדגיש: "הכוח מוכן ויכול לבצע תמרון קרקעי בדפוסי זמנים מהירים". על הישגי המבצע עד עתה אמר: "חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ספגו מכה אסטרטגית - הם מבודדים, הם מבינים שהם במצוקה גדולה. הייתה להם אי הצלחה של אסטרטגיית האש ואי הצלחה של הפתעות שהוכנו במשך שנים".

"ארגון חמאס הופתע מאפקטיביות ההגנה, מתקיפת בתי המפקדים בעוצמה ובהיקף, מפינוי האוכלוסיה ומעוצמת הדיוק של התקיפות", הוא הוסיף. "זה מבטא אצלם הבנה שיש חדירות".

נערכים לכניסה קרקעית? (רויטרס)

השבוע: אחייניו של הנייה נהרגו

בשבת נהרגו שניים מאחייניו של הנייה בהפצצת חיל האוויר בשכונת שייח' רדואן בעזה. על פי הפרסומים קרובי משפחתו נהרגו יחד עם ארבעה פלסטינים נוספים.

לדברי עאבד סלאם, בנו של הנייה, התקיפה כוונה לעבר בית אחותו של מנהיג חמאס, דבר שהביא למותם של קרובי משפחתו. יום קודם לכן פירסם הנייה הודעה רשמית ראשונה מאז החל סבב הלחימה עם ישראל, שבה ניסה לשדר כי אנשיו מוכנים להמשך המאבק. "האיומים של ישראל לא מפתיעים אותנו, נמשיך להילחם עבור המטרות שהצבנו לעצמנו", הדגיש.