מטח לדרום: רקטה התפוצצה בבית ספר באשדוד

מטח רקטות נורה לאשדוד, שתיים נפלו בעיר וגרמו נזק למבנה ולרכב - שעלה באש. כיפת ברזל יירטה מספר רקטות שנורו לעיר, וכן לאשקלון ולקריית מלאכי

חמאס הצהיר היום כי ימשיך להילחם בישראל, והערב (ד') שיגר מטח רקטות כבד לעבר הערים אשקלון ואשדוד. שתיים מהרקטות התפוצצו בשכונות מגורים באשדוד, אחת מהן פגעה בחצר בית ספר. לא היו נפגעים מהירי, אך נזק נגרם למבנים ולרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שבע רקטות בסך הכל נורו במטח ששוגר לעבר אשדוד הערב. ארבע מהן יורטו, שתיים נפלו בשטח העיר ואחרת בשדה פתוח. כוחות משטרה וצוותי הצלה הגיעו למקום ופתחו בסריקות. "המשטרה ביחד עם החבלנים מנסים להוציא את חלקי הרקטה מתוך האדמה, ואם לא יסתדרו, נסייע להם", אמר אחד מאנשי כוחות ההצלה במקום.

גם באשקלון נשמעה הערב האזעקה וזמן קצר לאחר מכן נורו כמה רקטות. זהו אחד הימים האינטנסיביים ביותר בשביל תושבי העיר מבחינת ירי הרקטות. 19 רקטות שוגרו היום לעבר אשקלון, 16 מהן יורטו על ידי סוללת כיפת ברזל, שתיים נפלו בשטחים פתוחים, ורקטה אחת פגעה פגיעה ישירה בבית בעיר בשעות הצהריים. מאז תחילת מבצע "צוק איתן" שוגרו לעבר אשקלון 102 רקטות, מתוכן 64 יורטו, 14 נפלו בשטח פתוח ו-6 התפוצצו בתוך העיר.

קריית מלאכי ספגה אף היא מטח רקטות הערב, כשסמוך לשעה 21:15 שלוש רקטות יורטו על ידי כיפת ברזל, ושתיים נפלו בשטחים פתוחים באזור העיר.

עזה מופגזת

"אנחנו רק רוצים שהשגרה הזאת תיגמר"

ענת סוויסה, נערה בת 15 מאשקלון, שבה היום לבית הוריה באשקלון זמן קצר לפני שנשמעה האזעקה בעיר בשעות הצהריים. היא מיהרה למרחב המוגן, סגרה את הדלת והמתינה לרעש הפיצוץ שיבשר על יירוט מוצלח נוסף של רקטת כיפת ברזל. דקות ספורות לאחר מכן החדר רעד, ועשן נכנס לבית כשרקטה נפלה בחצר הבית. אם לא די בכך, כעבור שעה הגיע למקום שר החוץ אביגדור ליברמן המלווה במקבילו הנורווגי, וכשנשמעה האזעקה פעם נוספת נאלצו השלושה להיכנס יחדיו למרחב המוגן שכבר הציל חיים קודם לכן.

"אנחנו רק רוצים שהשגרה הזאת של החיים שלנו תיגמר", סיפרה סוויסה לחדשות 2 Online. "זה לא הגיוני שהורים, בני נוער וילדים קטנים יתרגלו לזה שיש להם 30 שניות להציל את החיים שלהם. אם לא הייתי נכנסת לממ"ד אני לא יודעת מה היה קורה. מעכשיו כל אזעקה תהיה קצת יותר מפחידה".

פגיעת הרקטה באשקלון

על הבהלה שנרשמה לנוכח הביקור הדיפלומטי שהתקיים בביתה בזמן האזעקה, סיפרה הנערה כי השר הנורווגי לא הפגין לחץ אך בעיקר לא הבין את הסיטואציה שאליה נקלע. "היה לחץ ופאניקה, הממ"ד קצת קטן אבל כיפת ברזל עבדה", תיארה סוויסה. "הוא בעיקר לא ידע מה לעשות. לי היה ברור שאני רצה לממ"ד ולא יקרה לי כלום, ניסינו להידחס הרבה אנשים בחדר הקטן והצפוף".