דיווח: 4 ילדים פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל

רשתות זרות ברחבי העולם משדרות בשעות האחרונות תמונות של 4 ילדים פלסטינים, שעל פי הדיווחים נהרגו בתקיפת חיל הים סמוך למחנה הפליטים שאטי בעזה. עיתונאים זרים סיפרו כי אמו של אחד הילדים הגיעה לבית החולים וזעקה בבכי

משרד הבריאות בעזה: 216 פלסטינים נהרגו מתחילת "צוק איתן", 1,560 נפצעוהאם זהו האירוע שיוביל לסיום מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה? הפלסטינים מדווחים היום (ד') על ארבעה ילדים שנהרגו בהפצצה של חיל הים סמוך למחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה. על פי הדיווחים המגיעים מהרצועה, ארבעת הילדים שיחקו כדורגל על חוף הים דקות ספורות לפני התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת NBC האמריקנית מדווחת כי הילדים, בגילאי 9 עד 11 מתו מפצעיהם בשעה שפונו לבית החולים. באירוע נפצעו עוד שלושה בני אדם.

עיתונאים זרים ששהו במקום סיפרו על מראות זוועה והוסיפו כי כמה מהם אף שיחקו עם הילדים בטרם התקיפה. העיתונאים ציינו כי אמו של אחד הילדים הגיעה לבית החולים והחלה לזעוק בבכי.

יותר מ-200 הרוגים מתחילת המבצע. רצועת עז

בחמאס כבר מפצירים בקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה בעזה וקראו למזכ"ל האו"ם באן קי מון לקרוא לישראל להפסיק את האש. עד כה דווח על 41 ילדים שנהרגו באירועים שונים מאז תחילת המבצע. יש לציין כי התקיפה הערב הינה האירוע הראשון בו כל הנפגעים הם ילדים.

הפלסטינים: 216 הרוגים מתחילת המבצע

בצה"ל בודקים את הדיווחים הפלסטיניים ומאשרים כי חיל הים אכן תקף מבנה או מתקן של הקומנדו הימי של חמאס לא רחוק מהאזור בו נהרגו הילדים. בצבא מדגישים כי ייבדק האם הדיווח הגיוני מבחינת לוחות הזמנים של התקיפה, או שמא מדובר בדיווח כוזב שיכול לשמש את חמאס בלוחמה הפסיכולוגית שלו.

"במידה ואכן נפגעו באירוע אזרחים בלתי מעורבים הרי שמדובר באירוע טרגי", נכתב בהודעת דובר צה"ל הערב. "חשוב לזכור כי השימוש הציני שעושה חמאס באזרחי הרצועה המוחזקים על ידו כבני ערובה מביא לא פעם לביטול תקיפות יעדי טרור, כפי שהוכח מספר רב של פעמים בימים האחרונים וכי לצה"ל אין כל כוונה לפגוע באזרחים שנקלעו למציאות הלחימה בחסות ארגון החמאס".

היום דיווח משרד הבריאות של ממשלת חמאס כי מאז תחילת מבצע "צוק איתן" נהרגו 216 פלסטינים. במשרד הוסיפו כי 1,560 בני אדם נפצעו בתקיפות צה"ל. על פי נתוני סוכנויות האו"ם, 80% מההרוגים הם אזרחים.