מבצע "צוק איתן": הקבינט אישר גיוס של 8,000 חיילי מילואים

בעקבות הרחבת המבצע ברצועת עזה, אישרו שרי הקבינט המדיני ביטחוני גיוס של 8,000 חיילי מילואים נוספים בצווי 8. אנשי המילואים יצטרפו לעוד 41 אלף חיילים שכבר גויסו

אושר גיוס נוסף (דובר צה"ל)

האם ישראל עומדת בפני פעולה קרקעית בעזה? לאחר סירוב החמאס למספר הצעות להפסקת האש, אישר הקבינט המדיני ביטחוני את גיוסם של 8,000 חיילי מילואים, בנוסף לאישור לגייס 47 אלף חיילים שניתן בתחילת מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר באישור עקרוני לגייס את אלפי החיילים, אולם עוד לא התקבלה ההחלטה על גיוסם בפועל. האישור של שרי הקבינט מגיע לאחר ששר הביטחון הורה על המהלך מוקדם יותר.

בשבוע שעבר אישרו שרי הקבינט המדיני ביטחוני לגייס כ-47 אלף חיילי מילואים, במידה ויוחלט על הרחבת מבצע "צוק איתן", וכניסה קרקעית של הצבא לתוך רצועת עזה. מטרת ההחלטה לאפשר לצה"ל להיערך בהתאם לכל תרחיש אפשרי במסגרת מבצע "צוק איתן".

נערכים בעוטף עזה

הכוחות שיגויסו צפויים להחליף את החיילים בחטיבות והיחידות הסדירות. בשלב זה אין כוונה בצה"ל לערב את יחידות המילואים בלחימה בשטחי הרצועה, אם וכאשר תתקבל החלטה על כניסה קרקעית. חיילי היחידות הסדירות, שהתאמנו במהלך השנים האחרונות לקראת התמודדות עם ארגוני הטרור ברצועת עזה יהוו את הכוח הלוחם העיקרי במבצע.

חיילי המילואים באימונים