עזה נערכת לתקיפה נרחבת: תושבים נקראו להתפנות

מטח של 4 רקטות שנורה לעבר גוש דן יורט ע"י כיפת ברזל. רסיסים רבים התפזרו בדרום ת"א. חייל מילואים נפצע קל מרסיס באשכול, אישה נפצעה קל מרסיסים מנפילה במועצה האזורית באר טוביה. הצטרפו למשדר המיוחד

צה"ל נערך לתקיפה רחבה ברצועת עזה ותושבים בשכונות סג'עיה זייתון ובית להיה בעזה קיבלו כרוזים, שבהם הנחיה להתפנות מבתיהם עד לשעה 08:00 בבוקר היום (ד') - על מנת למנוע פגיעה בחפים מפשע. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למרות הפסקת האש החמאס וארגוני הטרור המשיכו לירות המשיכו לירות ולכן בכוונת צה"ל לתקוף בעוצמה רבה מן האוויר מטרות טרור ופעילי טרור באזור בית להיה", נכתב בכרוזים שחולקו לתושבים. "בכוונת צה"ל לתקוף בעוצמה רבה מן האוויר מטרות טרור ופעילי טרור באזור בית להיה. מאזורים אלו מתבצעים שיגורים אל עבר מדינת ישראל".

עוד צויין בפנייה לתושבים: "למען שלומכם אתם מתבקשים לעזוב את מקומות מגוריכם באופן מיידי ולנוע לכיוון דרום ג'בליה אל-בלד עד יום רביעי. צה"ל לא מעוניין לפגוע בכם ובבני משפחותיכם. פינוי השטח נועד כדי לשמור על חייכם. אין לחזור לשטח עד להודעה חדשה. כל מי שלא יישמע להנחיות אלו ולא יתפנה באופן מיידי מסכן את חייו ואת חיי משפחתו".

מפת האזורים שנקראו להתפנות בעזה (חדשות 2)

הלילה הותקפו 39 מטרות טרור בידי צה"ל. בין היתר, בוצעו תקיפות ממוקדות נגד ארבעה פעילי טרור ותקיפות נוספות בתשתיות מבצעיות שתפקדו כבסיס לפעילות טרור. בנוסף, תקפו כוחות חיל הים עמדה של פעילי טרור במרחב החוף. במועצה האזורית אשכול נפצע חייל מילואים באורח קל מרסיסים.

בתיהם של בכירי חמאס הותקפו

במסגרת פעולות חיל האוויר הופצצה התשתית המבצעית של מחמוד א-זהאר, מי שנחשב למספר שתיים בהנהגת חמאס וכיהן בעבר כשר החוץ בממשלת חמאס בעזה. כמו כן הותקף מקום פעילותו איסמעיל אל-אשקר, פעיל חמאס השותף לקבלת החלטות אסטרטגיות בהנהגת הרצועה. צה"ל מדווח כי גם התשתית המבצעית של בכיר במנגנוני הביטחון של החמאס, נאסר אבו נאסר, הופצצה, במרכז הרצועה.

עוד יעד על כוונת התקיפות הלילה היה מתחם בעיר עזה המשמש את משרד הפנים של חמאס, דרכו מנוהלים המנגנונים הפנימיים של הארגון למטרות טרור. סמוך לחצות דיווחה רשת הטלוויזיה של חמאס, כי במסגרת סדרת התקיפות הפציץ בנוסף מזל"ט של חיל האוויר גם את ביתו של פתחי חמאד, שר הפנים לשעבר מטעם חמאס ובכיר בתנועה.

מאז תחילת מבצע "צוק איתן" תקף צה"ל מעל 1,750 מטרות. ביממה האחרונה הפציץ חיל האוויר כ- 100 מטרות טרור ביניהן: 47 משגרים מוטמנים, מנהרות טרור, אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה ומתחמים צבאיים.  גורמי רפואה ברצועת עזה טוענים כי 20 פלסטינים נהרגו הלילה מאש צה"ל, ובכך מספר הפלסטינים שנהרגו מאז תחילת מבצע צוק איתן עלה ל-200 בני אדם.

בהכנת הכתבה השתתפו: ניר דבורי ואוהד חמו

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

נתניהו: "כשאין הפסקת אש - נשיב באש. החמאס ישלם מחיר"

הרוג ישראלי ראשון במבצע "צוק איתן"

ליברמן: "לכבוש את הרצועה ולהפיל את החמאס"

שידור ישיר מעזה: התחדשו תקיפות צה"ל ברצועה

אין הפסקת אש: צה"ל חזר לתקוף בעזה

הפסקת אש? מטחים לכרמל, לשפלה ולדרום

לוחמים על גבול הרצועה נגד החלטת הקבינט: "הוציאו אותנו חלשים"

הפסקת האש מציתה את הגולשים

לוחמי כיפת ברזל לאזרחים: "תודה, אבל אל תגיעו לכאן"

ישראל השיבה בחיוב להצעה המצרית: יש הפסקת אש

לראשונה במבצע: פצועה קל מפגיעת רקטה באילת