דיווח: "צה"ל הורה לתושבים בעזה להתפנות"; פעיל טרור חוסל ברפיח

רשת אל-ערבייה מדווחת כי תושבי שכונת סג'עיה וזייתון קיבלו הוראה לעזוב את בתיהם, במה שאולי מסמן על המשך פעולותיו של צה"ל. במקביל, חוסלו שני פעילי טרור ברפיח והפלסטינים דיווחו כי צה"ל ביקש לפנות בית חולים בעיר עזה. מוקדם יותר: אזרח ישראלי נהרג מפצמ"ר בעוטף עזה

הירי לישראל נמשך, צה"ל תוקף בשטח הרצועה: רשת "אל-ערבייה" מדווחת הלילה (ג') כי תושבים בשכונות סג'עיה וזייתון בעזה קיבלו הוראה מצה"ל שלפיה עליהם להתפנות מבתיהם - במה שאולי מסמן את המשך פעולתו של צה"ל בעזה. חמאס הפציר בתושבים כבעבר שלא לעזוב את בתיהם. במקביל, חוסלו שני פעילי טרור ברפיח שבדרום הרצועה וביתו של מי שהיה שר הפנים של חמאס, פתחי חמאד- הופצץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הלילה דיווחו כלי תקשורת פלסטינים כי צה"ל ביקש לפנות את בית החולים וואפא' שבמזרח העיר עזה. לפי הדיווח צה"ל ביקש לפנות את המקום עד לשעה 08:00.

במקביל רשת הטלוויזיה של חמאס דיווחה כי צה"ל הפציץ את בתיהם של שני בכירים בחמאס. סמוך לחצות הלילה דיווחו ברשת כי ביתו של פתחי חמאד, שר הפנים לשעבר מטעם חמאס ובכיר בתנועה, הופצץ על ידי מזל"ט של חיל האוויר. כשעתיים לאחר מכן, הותקף ביתו של חבר מרכזי בהנהגת חמאס ושר החוץ לשעבר בממשלת חמאס, מחמוד א-זהאר בעיר עזה. לפי הדיווח מטוס קרב הוא זה שירה שני טילים על ביתו והוא נהרס כליל.

אל מול פעולות צה"ל ברצועה, נמשך הירי לעבר ישראל. סמוך לשעה 23:00 נורה מטח של רקטות לעבר קריית גת. שלוש מהן יורטו ואחת נפלה בשטח פתוח. לא היו נפגעים. בעוד הירי נמשך, הקבינט המדיני-ביטחוני מכונס בקריה לדיון בהמשך הצעדים במבצע.

מוקדם יותר נהרג גבר בן 37 שהגיע לחלק חבילות לחיילים בגבול באזור עוטף עזה, לאחר שנפגע מפצצת מרגמה שנורתה לעברו. האירוע התרחש לאחר ששני חברים, תושבי מרכז הארץ, הגיעו כדי לחזק את החיילים בגבול עזה ולחלק להם חבילות שי.

בעודם במקום נפתח ירי של פצצות מרגמה לעברם. אחד החברים, שהיה בתוך הרכב, נפצע קל, ואילו האחר, ששהה באותו עת בחוץ, ספג רסיסים בכל חלקי גופו. צוות של מגן דוד אדום ניסה לבצע בו פעולות החייאה ממושכות ופינה אותו לבית החולים ברזילי - שם נקבע מותו. ההרוג הוא מתנדב בשירותי הכיבוי וההצלה של יהודה ושומרון.

רסיסי רקטה במתחם "התחנה" בת"א

סמוך לשעה 19:00, אחרי שעות ארוכות של שקט, חודש הירי לאזור גוש דן ואזעקות נשמעו בתל אביב, חולון, בת ים, ראשון לציון, בית דגן, אור יהודה ויישובים נוספים. 3 רקטות יורטו מעל גוש דן. מטח נוסף נורה לעבר אשקלון. אחת הרקטות התפוצצה על גג בניין באשקלון, אך לא היו נפגעים. רקטה נוספת יורטה ע"י כיפת ברזל. עוד מטח נורה לעבר הדרום ואזעקות נשמעו גם בירוחם ובמצפה רמון.

כשעה לאחר מכן שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה נפלו בשטחים פתוחים באזור דימונה. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח באזור קריית מלאכי. סמוך לשעה 21:00: שתי רקטות גראד יורטו במרחב אשדוד. לא היו נפגעים.

בשעה 21:00 מטח נוסף שוגר לכיוון הרי ירושלים, אל בקעת הירדן ואל אזור אשדוד ואשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה ארבע רקטות. מאוחר יותר הערב אותרו שתי נפילות מהמטח הזה באזור חברון. גם באירוע זה לא היו נפגעים.

שברי רקטה בת"א

נתניהו: "מי שיפגע באזרחי ישראל - ישראל תפגע בו"

"החמאס בחר להמשיך במערכה והוא ישלם את המחיר על ההחלטה הזו מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל - ישראל תפגע בו. כשאין הפסקת אש, תשובתנו היא אש", הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר המטחים והיוודע דבר מותו של האזרח הישראלי. "ניסינו לפתור את המצב בדרך מדינית, אבל החמאס לא הותיר בידינו ברירה אלא להרחיב ולהעצים את המערכה נגדו וכך נפעל עד שנשיג את מטרתנו. אלו רגעים בהם צריך לקבל החלטות בקור רוח ובאורך רוח ולא בפזיזות או בהתלהמות. אני נחוש לעשות את הדבר הנכון".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הבהיר כי בשעות האחרונות מכה חיל האוויר את חמאס וכך ימשיך גם בימים הבאים. "בשבוע האחרון מאז תחילת מבצע "צוק איתן" הוכה החמאס קשה מאוד, הושמדו תשתיות, בתי מפקדים, תשתיות אמצעי לחימה, אמצעי לחימה ומנהרות. כשראשי חמאס ייצאו ממחבואם הם יימצאו ארגון פגוע, יגלו את עוצמת ההרס והנזק שגרמנו לארגון שייגרום להם להתחרט כשירצו לירות נגדנו".

עלייה במספר השיגורים לישראל

מאז אישורה של הפסקת האש על ידי ישראל שוגרו 113 רקטות לעבר ישראל, 24 מהן יורטו על ידי כיפת ברזל. מדובר בעלייה משמעותית בירי לעומת הימים האחרונים. למעלה מ-120 רקטות, שישית מכלל הרקטות שירה חמאס, נפלו על אדמת רצועת עזה כתוצאה משיגורים כושלים.

במהלך הירי מעזה פגע חמאס בקו מתח גבוה נוסף, המספק חשמל לרצועת עזה. בחברת החשמל הודיעו, כי על פי הנחיית שר התשתיות האנרגיה והמים סילבן שלום, כל עוד הירי נמשך ונשקפת סכנה לעובדי חברת החשמל - הקו לא יתוקן.

בהכנת הידיעה השתתפו אודי סגל, ניר דבורי, אוהד חמו, תמיר סטיינמן וגלעד גמליאלי.

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

נתניהו: "כשאין הפסקת אש - נשיב באש. החמאס ישלם מחיר"

הרוג ישראלי ראשון במבצע "צוק איתן"

ליברמן: "לכבוש את הרצועה ולהפיל את החמאס"

שידור ישיר מעזה: התחדשו תקיפות צה"ל ברצועה

אין הפסקת אש: צה"ל חזר לתקוף בעזה

הפסקת אש? מטחים לכרמל, לשפלה ולדרום

לוחמים על גבול הרצועה נגד החלטת הקבינט: "הוציאו אותנו חלשים"

הפסקת האש מציתה את הגולשים

לוחמי כיפת ברזל לאזרחים: "תודה, אבל אל תגיעו לכאן"

ישראל השיבה בחיוב להצעה המצרית: יש הפסקת אש

לראשונה במבצע: פצועה קל מפגיעת רקטה באילת