לוחמי כיפת ברזל לאזרחים: "תודה, אבל אל תגיעו לכאן". צפו בסרטון

החיילים שמפעילים את סוללות כיפת ברזל לא היו רעבים בימים האחרונים - המוני סירים, מוצרי מזון ומצרכים אחרים הובאו אליהם על ידי אזרחים שהגיעו להודות להם במוקדים השונים. בסרטון מיוחד מודים החיילים לאזרחים על האהבה, אך מבקשים לא להגיע לסוללות מחשש לחייהם

סירים, קורנפלקסים, ברכות תודה והוקרה, ציורים ובעיקר המון המון אהבה. לוחמי כיפת ברזל שאמונים על יירוט הרקטות הרבות שנורו לעבר ישראל זכו לתשואות מצד אזרחים רבים שהגיעו לבקר אותם מחוץ לסוללות שפרוסות בארץ בימים האחרונים. עד כה יירטו לוחמי המערכת לא פחות מ-193 רקטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הישראלים הרבים, שהגיעו לעתים עם ילדיהם לסוללות שמקומן אסור לפרסום, ריגשו מאוד את החיילים. באחד המכתבים שהובאו לחיילים נכתב: "לחיילים שלנו, אנו מודים לך על זה שאתם שומרים עלינו יום ולילה ומסכנים את חייכם תמשיכו לשמור עלינו".

לא הפסיקו ליירט (AP)

ירוט מעל גוש דן (חדשות 2)

בחיל האוויר הפיקו סרטון תודה מיוחד מהלוחמים לאזרחים שבו גם ביקשו: "הפסיקו להגיע לבקר אותנו". "קיבלנו מכם המון חום ואהבה בימים האחרונים", אמרו הלוחמים שמוצבים באזור גוש דן. :שימחתם אותנו, הבאתם לנו המון אוכל ומצרכים. אנחנו רוצים לבקש מכם להפסיק להגיע לסוללות כי היציאה לשטחים פתוחים מסכנת את חייכם, ואנחנו לא רוצים בזה".

מכתב תודה לחיילים (חיל האוויר)

היה מאוד טעים, תודה!

לוחם בכיפת ברזל ששוחח עם חדשות 2 Online סיפר על ימים מרגשים במיוחד. "אנחנו מרגישים כל כך הרבה אהבה - היה לנו המון אוכל טעים, אז תודה בעיקר על זה", אמר. "כל פעם שיירטנו רקטה הרגשנו באמת שזה היה מדהים וכל פספוס הייה אכזבה, אבל אין מה לעשות - המערכת לא הרמטית".

193 ירוטים בשבוע (אדי ישראל, פלאש 90)

"חשוב לנו שתמשיכו להגיע למרחבים המוגנים בעת הישמע האזעקה על מנת להבטיח הגנה מרבית על חייכם ובריאותכם", הדגיש מפקד סוללת "בזלת", רס"ן שי קוגניצקי. "כאשר אנחנו מצליחים להינעל על המטרה עדיין ישנה סכנה של נפלים".

בימים האחרונים שוחחנו עם תושבים שהגיעו לסוללות לבקר את הלוחמים - היו כאלה שרק צילמו, ואחרים ניסו גם להיכנס פנימה, עד שהמשטרה הגיעה ופיזרה התקהלויות. "יש אזרחים שממש הציקו להם והפריעו להם, אני מניח שהמטרה שלהם הייתה טובה", אמר אחד הלוחמים.