לאחר הירי לצפון: צה"ל תקף עמדות צבא אסד

כוח צה"ל השיב אש לעבר עמדות של צבא סוריה באזור קוניטרה, זאת בעקבות הירי שבוצע אתמול לעבר שטח רמת הגולן. בסוריה מדווחים כי בתקיפה נהרגו 12 בני אדם

קוניטרה (ארכיון) (גדעון ועקנין)

צה"ל תקף במהלך הלילה (ג') מטרות של צבא אסד באזור קוניטרה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי פצצות המרגמה מסוריה לעבר שטח רמת הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוריה מדווחים כי בתקיפת צה"ל באזור, נהרגו 12 בני אדם. אתמול נשמעו ברחבי הגליל המערבי, ביישובים לימן, מצובה, בצת, ראש הנקרה ושלומי אזעקות. התושבים ירדו למקלטים, ושתי נפילות אותרו בשטחים פתוחים.

במקביל נמשכת המתיחות גם באזור הדרום. בשעות הבוקר נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. אתמול יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה שנורתה לעבר באר שבע, רקטות נוספות נפלו בשטחים פתוחים. בשני המקרים לא דווח על נפגעים או על נזק.

נפילות בדרום, אתמול (רויטרס)

הקבינט דן בהפסקת אש

הקבינט דן בהצעה המצרית לפיה הפסקת האש בין ישראל לחמאס תיכנס לתוקפה כבר בשעה 9:00 בבוקר, כשעל פי הערכות ראש הממשלה נתניהו נוטה לקבל את ההצעה. בשלב זה נראה שבישראל הרשמית לא פוסלים אף אחד מהסעיפים של המתווה המצרי, כולל פתיחה עתידית של חלק מהמעברים לסחורות. "חמאס יוצא מוחלש מהמבצע", הדגיש גורם מדיני בכיר.

בישראל מתייחסים ברצינות להצעה, ונראה ששרי הקבינט יאשרו אותה. גורמים מדיניים טוענים כי ההצעה המצרית מחזירה את השטח למצב של לפני המבצע, כשארגון הטרור העזתי מוחלש, הן מבחינה ציבורית בעזה והן מבחינה צבאית לאחר שתשתיות רבות ואמצעי לחימה השומדו. "ההצעה המצרית לא נותנת לחמאס את מה שהוא רצה", הדגיש גורם מדיני בכיר