הירי לישראל נמשך: שתי פצועות מרקטה ליד באר שבע

שני ילדים נפצעו בינוני עד קשה בפזורה הבדואית. בן 81 נפצע קשה בריצה לממ"ד. שתי רקטות מסוריה נפלו בגולן - צה"ל הגיב בירי. אחה"צ יורטה רקטה מעל גוש דן. טיל נ"ט נורה לעבר טנק מצפון הרצועה

שבוע למבצע "צוק איתן" וירי הרקטות לעבר ערי ישראל נמשך: בשעות אחר הצהריים (ב') נשמעו אזעקות מדרום ועד הצפון. בבאר שבע נפצעו בינוני עד קשה שתי אחיות צעירות, תושבות הפזורה הבדואית, מרקטה שנפלה בשטח פתוח. אדם נוסף, גבר בן 81 נפצע קשה לאחר שמעד בדרך למרחב המוגן. הוא פונה לבית החולים ברזילי כשהוא מחוסר הכרה. ירי נרשם גם באזור גוש דן וברמת הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה אחת מעל שמי בירת הנגב, שתיים נוספות התפוצצו בשטח פתוח. כתוצאה מהנפילות, נפצעו שתי הילדות ששהו באזור סמוך ליישוב עומר. הן פונו עצמאית לבית החולים, במקביל הוזעק למקום חוקר משטרה של תחנת באר שבע. הצעירה בין השתיים, בת 10 הוכנסה לחדר ניתוח ומצבה מוגדר קשה. אחותה הגדולה, בת 15, מטופלת בחדר המיון.

עוד קודם לכן נשמעו אזעקות ברחבי גוש דן. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה רקטה אחת, שתיים נוספות נפלו בשטח פתוח. אזרחים רבים דיווחו על רסיסים שנמצאו ברחבי אזור המרכז. על הירי הזה נטל אחריות החמאס שטען כי ירה 4 רקטות מסוג M75 לעבר העיר תל אביב. זמן קצר לאחר מכן חוסל פעיל טרור בצפון הרצועה שעה שנסע על אופנועו. הפעיל עסק ככל הנראה בירי לעבר ערי המרכז.

שברי רקטות, היום (המייל האדום)

אזעקות נשמעו גם בצפון, כשרקטות נפלו בשטחים פתוחים סמוך ליישוב בצפון רמת הגולן. כתוצאה מהירי ברמת הגולן התפוצצו שתי רקטות בשטח פתוח סמוך ליישוב, שריפה פרצה באזור וכוחות הכיבוי השתלטו עליה תוך זמן קצר. באזור נרשמו בשנים האחרונות לא מעט נפילות מזליגת מלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה, אך בשלב זה ההערכה היא כי מדובר בירי מכוון. כוחות צה"ל ברמה פתחו בירי ארטילרי לעבר מקורות הירי. ירי התבצע גם לאזור ירוחם ודימונה - גם שם הצליחה מערכת כיפת ברזל להתמודד עם האיום וליירט את הרקטות.

כוחות צה"ל נערכים בדרום, היום (רויטרס)

עוד קודם לכן יורט מזל"ט ממולכד על ידי חיל האוויר לאחר שטיל קרקע-אוויר מסוג "פטריוט" שוגר לעברו והשמיד אותו באוויר. בעקבות היירוט, הופעלה אזעקה באזור אשדוד. לאחר האירוע, פתחו כוחות צה"ל בסריקות נרחבות באזור קו החוף של אשדוד בניסיון לאתר את שרידי כלי הטיס. "הפלת המזל"ט של חמאס היא דוגמה לניסיונות להמשיך לפגוע בנו בכל דרך ולמוכנות של צה"ל", הדגישו היום במערכת הביטחון.

נפילת רקטה בגוש דן, היום (חדשות 2)

נמשכים המגעים לרגיעה: "חמאס רוצה הפסקת אש"

ובמקביל לירי לעבר ישראל, מדווח על מאמצים קדחתניים לנסות ולהגיע לפריצת דרך שתביא בסופו של דבר להפסקת אש. כלי תקשורת במצרים טוענים כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נמצא בדרכו לקהיר. אם הדבר נכון, מדובר במהלך משמעותי במאמץ לנסות להשיג הסדרה הכוללת הבנות. על פי הערכות בישראל, חמאס יתנה כל הסכם בפתיחת מעברים והסרה, לפחות חלקית, של המצור על הרצועה. גורם מדיני בכיר אומר היום שמסלול התיווך המצרי הוא המועדף על ישראל.

תוצאות התקיפה בעזה, היום (רויטרס)

על רקע הדיווחים על ניסיון להגיע לפשרה, אומר גורם צבאי בכיר כי קיימים סימנים לכך שחמאס מעוניין בהפסקת אש על פי מתווה הבנות עמוד ענן. "הארגון מנסה להשיג עד הרגע האחרון תמונת ניצחון", הדגיש הגורם הבכיר. "מתוך 9,000 רקטות שהיו ברצועה השמדנו 3,000 ונמשיך לתקוף".

בהכנת הידיעה השתתפו רוני דניאל, אודי סגל, ניר דבורי, גיא ורון ותמיר סטיינמן.