חטפו, הכו והציתו: פרטי חקירת רצח אבו חדיר נחשפים

השב"כ התיר לפרסום את פרטי חקירת החטיפה והרצח של הנער הפלסטיני בן ה-17 בידי 3 חשודים כנקמה על חטיפת ורצח שלושת הנערים. הפרטים מגוללים מסע ייסורים אכזרי מהרגע בו הצטיידו החשודים באזיקונים ובנזין ועד המכות הקשות וההצתה ביער ירושלים

אבו חדיר. נרצח באכזריות (חדשות 2)

השב"כ מפרסם היום (ב') לראשונה את פרטי חקירת חטיפת הנער מוחמד אבו חדיר, פלסטיני בן 17 שנרצח באכזריות ביער ירושלים. שלושה נערים, קרובי משפחה, הודו בחקירתם ברצח הנער וחומרי החקירה מגוללים את מסע הייסורים הסאדיסטי שעבר אבו חדיר, קורבן מקרי, בלילה האחרון בחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעדויות החשודים עולה כי הרקע לחטיפתו ורציחתו של אבו חדיר, הוא רצח שלושת הנערים הישראלים שנחטפו בגוש עציון. הם תכננו מראש את החטיפה והרצח, ולשם כך הצטיידו באזיקונים ובנזין. ממצאי החקירה הראו כי בחירת הקורבן בוצעה באופן אקראי, וללא היכרות מוקדמת בינו לבין הרוצחים.

זירת מציאת הגופה, ביער ירושלים (משטרת ישראל)
ב-1 ביולי סמוך לשעה 01:00 יצאו שניים מהחשודים וניסו לחטוף ילד בן 8. הודות לתושייתה של אמו - המעשה נמנע. לאחר מכן, המשיכו החשודים במסעם כשהם מנסים להצית כל י רכב של ערבים באזור ירושלים.

יום לאחר מכן, סמוך לשעה 03:48, יצאו השלושה שוב לסייר בשכונות ערביות בירושלים בניסיון לאתר קורבן לחטיפה. כשהבחינו במוחמד אבו חדיר בן ה-17, חטפו אותו בכוח והמשיכו לאזור יער ירושלים. שם, לפי החקירה, עצרו לצד הדרך והוציאו את החטוף מהרכב.

בשלב זה, הבגיר מבין השלושה, היכה אותו, לפי החשד, מספר פעמים בראש בעזרת מפתח גלגלים ולאחר מכן הצית את הנער כשאחד מהקטינים החשודים מסייע לו.

החשודים בליל החטיפה (חדשות 2)
עוד מציינים בשב"כ כי בימים הבאים שלאחר הרצח עסקו החשודים בניסיונות לשבש ולהשמיד ראיות. חשודים נוספים שנעצרו לחקירה, בעלי קרבה משפחתית למפגעים, שוחררו לאחר שהחוקרים הצליחו לשלול את האפשרות שאלו היו מעורבים בניסיון החטיפה ב-1 ביולי, או בחטיפת ורצח אבו חדיר. קרוב משפחה נוסף שנעצר בהמשך הודה בחקירתו בשב"כ במודעות לחטיפה ולרצח לאחר ביצועו.