רקטה נפלה בין בנייני מגורים באשדוד, בן 8 נפצע קל

מטחים נורו לאשדוד ואשקלון, אחת הרקטות התפוצצה בחצר בית באשדוד וגרמה לפציעתו קל מאוד של הילד. רקטה שנורתה לאזור אשכול פגעה בבית . שר הביטחון: כשראשי חמאס ייצאו ממחבואם הם יתחרטו על שיצאו ללחימה

נפילת הרקטה באשדוד, היום (יוסי בורמד)

גם ביומו השביעי של מבצע "צוק איתן", נמשכים מטחי הרקטות ליישובי הדרום: סמוך לשעה 12:30, שתי רקטות נורו לעבר אשדוד. אחת מהן יורטה על ידי כיפת ברזל והשנייה התפוצצה בין שני בנייני מגורים בעיר. ילד כבן 8 נפגע באורח קל בידו. כמה בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לכלי רכב ולמבנים. מאז שעות הבוקר נורו יותר מ-45 רקטות לעבר ישראל, 6 מהן יורטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נפתלי, דודו של הילד שנפגע מרסיסים, סיפר על רגע נפילת הרקטה בסמוך לבית. "הילד ראה טלוויזיה כשהופעלה האזעקה ואמא שלו אמרה לו להיכנס לממ"ד ולא לצאת. הוא סגר את הדלת אבל הרקטה פגעה ממש מטר מהבית", אמר. "קיר אחד התמוטט, אבל הממד נשאר שלם. אחת הזכוכיות גרמה לו לשריטה אבל הכל בסדר".

במהלך סיור באשדוד בביתו של הילד, שניזוק מרסיסים, אמרה שרת המשפטים ציפי לבני כי "מערכת כיפת ברזל שינתה את כל תפיסת הביטחון של ישראל - הגנה לצד מתקפה. אבל כיפת ברזל זה צד אחד של המשוואה, תקיפות חיל האוויר הן גם הכרחיות כדי לייצר הרתעה. התפקיד שלנו הוא לפגוע חזק בחמאס, מול ארגוני הטרור צריך לפעול רק בכוח".

כשנשאלה השרה לבני לגבי האפשרות של הרחבת מבצע "צוק איתן" עם כניסה קרקעית לרצועה ענתה כי "את ההחלטות יש לשמור לקבינט. המטרה היא להחזיר את השקט ולא רק לשבת מתחת לכיפת ברזל. אנחנו פועלים במסגרת של לגיטימיות בינלאומית. אנחנו רוצים להשיג שקט וכל אמצעי שיכול להחזיר את השקט הוא דבר שיילקח בחשבון".

שער הנגב: פגיעה ישירה בבית, אין נפגעים

בשעות הצהריים רקטה שנורתה לכיוון המועצה האזורית שער הנגב פגעה בבית באחד מיישובי המועצה וגרמה לנזק למבנה, אך לא היו נפגעים. בעקבות הנפילה פרצה במקום דליקה, שכובתה זמן קצר לאחר מכן על ידי כוחות כיבוי אש.

מוקדם יותר, סמוך לשעה 11:00 נורה מטח רקטות לעבר אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה ארבע רקטות בשמי העיר. רקטות נוספות נורו לעבר המועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב, אך כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים.

רקטה שנורתה לעבר מועצת אשכול בשעות הצהריים התפוצצה במגרש חנייה של בית ספר ולא גרמה לנפגעים. נזק נגרם לכביש.

יעלון: "ממשיכים בכתישה של חמאס"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיים הבוקר הערכת מצב יחד עם נציגי צה"ל, השב"כ ומתאם הפעולות בשטחים. "אנחנו ממשיכים בכתישה של חמאס ותשתיותיו", אמר יעלון. "הפגיעה בחמאס ובארגוני הטרור האחרים ברצועת עזה היא קשה מאוד, והנזק עבורם הוא עצום".

עשן בין הבניינים אחרי פגיעת הרקטה (יוסי בורמד)

יעלון מנה את שורת ההצלחות שהושגו בזכות מתקפות צה"ל ברצועה, והבטיח כי הפעולות יימשכו. "השמדנו עד עתה נכסים רבים מאוד של חמאס, בהם אמצעי לחימה, מתקני ייצור, רקטות, מנהרות, בתי מחבלים ומוסדות שלטון, ונמשיך בפעילות הזו גם היום", אמר.

"כשראשי החמאס ייצאו ממחבואם הם יגלו את עוצמת ההרס והנזק שגרמנו לארגון, באופן כזה שיגרום להם להתחרט על שיצאו לסבב הלחימה נגד ישראל", ציין שר הביטחון שהדגיש כי למרות ההצלחות של ישראל - אסור לציבור להיות שאנן. "חמאס מנסה להגיע להישג בכל מחיר ועלינו להמשיך לשמור על מוכנות וערנות שיא".

חלקי רקטה בחצר בית באשקלון (כהן יהודית)

שר הביטחון התייחס גם לאירועים שהתרחשו בימים האחרונים בגזרת הצפון: "לא נסבול ירי מכיוון סוריה ולבנון לעבר ישראל. אנו רואים בממשלת לבנון ובמשטרו של בשאר אסד אחראיים לירי לעבר שטחנו, זהו מצב שלא נשלים עמו ונדע להגיב ביד תקיפה כנגד ניסיונות שכאלו, כפי שהגבנו הלילה".

מוקדם יותר היום, צה"ל הכריז על אזור נרחב השייך למועצה האזורית חוף אשקלון כשטח צבאי סגור, בשל הפעילות הצבאית הענפה הנערכת באזור. הכניסה לשטח, כמו גם היציאה ממנו, תותר אך ורק לתושבי היישובים במקום.

בהכנת הידיעה השתתפו תמיר סטיינמן, עפר חדד ועמית ולדמן