חמאס: שלחנו כמה מזל"טים לישראל ל"משימות מיוחדות"

בזרוע הצבאית של הארגון הודיעו כי הם אחראים לשליחת המזל"ט, שיורט על ידי סוללת טילי פטריוט מעל אשדוד, ואמרו כי שיגרו כמה כלי טיס בלתי מאויישים לביצוע "משימות מיוחדות" בעומק שטח ישראל. לפי ההודעה בהמשך יפורסמו פרטים נוספים ‎

אחרי היירוט של מזל"ט מול קו החוף של אשדוד, על ידי סוללת פטריוט, פרסמה היום (ב') הטלוויזיה של חמאס הודעה של הזרוע הצבאית, שבה נאמר כי אנשיה שלחו מספר כלי טיס בלתי מאויישים לביצוע "משימות מיוחדות" בעומק שטח ישראל. בהודעת הארגון נאמר כי יימסרו פרטים נוספים בהמשך.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לחדירת המזל"ט הבוקר ואמר כי "הפלת המזל"ט של חמאס על ידי מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר היא דוגמה לניסיונות להמשיך לפגוע בנו בכל דרך ולמוכנות של צה"ל". הוא הדגיש: "נמשיך להכות בחמאס ובארגוני הטרור האחרים ברצועה באופן קשה מאוד, עד שנבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

המזל"ט שחדר לשטח ישראל, ככל הנראה ממולכד, זוהה על ידי חיל האוויר ויורט, לאחר שטיל קרקע-אוויר מסוג "פטריוט" שוגר לעברו והשמיד אותו באוויר. בעקבות היירוט, הופעלה אזעקה באזור אשדוד. לאחר האירוע, פתחו כוחות צה"ל בסריקות נרחבות באזור קו החוף של אשדוד בניסיון לאתר את שרידי כלי הטיס.

צה"ל תקף 30 מטרות (רויטרס)

אזור בחוף אשקלון הוכרז כשטח צבאי סגור

הבוקר נכנס מבצע "צוק איתן" ליומו השביעי, כשבמהלך הלילה ביצע חיל האוויר 30 תקיפות ברצועה. במקביל, שוגרו 20 רקטות מעזה לעבר ישראל - שבע מהן יורטו בהצלחה ו-13 רקטות נפלו בשטחים פתוחים.

הבוקר הוכרז אזור במועצה האזורית חוף אשקלון כשטח צבאי סגור בשל סיבות ביטחוניות. רק תושבי האזור מורשים להיכנס לאזור זה על ידי הצגת תעודות זהות.  

20 רקטות נורו לעבר ישראל (דוברות המשטרה, אור מני)

לצד ההסלמה בדרום, נמשך הלילה הירי גם לעבר יישובי הצפון. בסביבות השעה 00:30 נשמעה אזעקה ביישובי הגליל המערבי, ולאחר מכן אותרו שתי נפילות בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל השיב באש ארטילריה לעבר מוקד הירי בדרום לבנון.

אתמול, סמוך ל-20:30, נחתה פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה סמוך לאחד הכפרים הדרוזים ברמת הגולן. בצה"ל ציינו כי מדובר היה בירי תועה, שזלג מתוך מלחמת האזרחים המתנהלת בסוריה. בתגובה לירי ביצע צה"ל ירי ארטילרי לעבר עמדות צבאיות בגבול. זוהו פגיעות במטרות. 

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

חיל האוויר יירט מזל"ט שחדר לישראל מעזה

הבוקר: ירי מעזה לאשקלון ובאר שבע

שבוע למבצע: איפה לומדים היום?

שוב: ירי לעבר ישובי הצפון

7 רקטות יורטו מעל אשקלון