למה קוראים למבצע "צוק איתן"?

שבוע עבר, מבצע "צוק איתן" נמשך ואזרחים רבים בישראל שואלים את עצמם מדוע ואיך נבחר השם הזה. אז על מי הרמטכ"ל בני גנץ הטיל את המשימה? ומה חושבים בתחום הפרסום על השם הזה?

סא"ל י' בחר בשם (חדשות 2)

מאז שהוכרז על פתיחת מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, רבים שואלים את עצמם מדוע נבחר דווקא השם הזה ומי בחר אותו. יש שטוענים כי מדובר בשם קליט במיוחד ומנגד, סבורים אחרים שהוא ארכאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שבחר את השם היה ראש זירת דרום בחטיבת המבצעים של צה"ל, סגן-אלוף י'. הוא קיבל את המשימה מהרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ כי הוא נמנה על מתכנני המבצע הצבאי בעזה. מכאן, שהשמועות שרצו ברשת שלפיהן מחשב הוא שבחר אקראית בשם המבצע אינן נכונות.

סגן-אלוף י' בחר דווקא בשם הזה כי הוא חיפש שם שמאפיין את צה"ל. לפי ראייתו, השם מחבר את הצבא החזק שעומד מול אויביו עם האזרחים בעורף שיש להם הגנה ומקרין עוצמה.

טנקים מחוץ לרצועת עזה (רויטרס)

שם קליט שמתנגן היטב

השם לא תורגם במדויק מעברית לאנגלית ושם המבצע באנגלית הוא: Operation Protective Edge. "איתן" הוחלף ב-Protective כדי שהמסר יעבור בצורה טובה גם לדוברי האנגלית. יש הסבורים שהבחירה התקבלה גם כי תרגום ישיר של "צוק איתן" נשמע לוחמני מדי ואילו משמעות המילה Protective היא הגנתי.

גורם בתחום הפרסום שיבח את צה"ל על הבחירה בשם. "הם לא תמיד יודעים לעשות את הבחירות הנכונות, אבל הפעם הם בחרו שם קליט במיוחד שמתנגן היטב בפיהם של מגישי החדשות והציבור", הסביר. "אני לא יודע איזה שם אני הייתי בוחר - אבל זה בהחלט הצליח".

מתמגנים בזמן בגרות באשקלון