שבוע למבצע: ירי לאשקלון, באר שבע ועוטף עזה

היום השביעי למבצע "צוק איתן" נפתח אף הוא בירי מהרצועה: רקטות שוגרו לאשקלון וב"ש, 13 רקטות נורו במהלך הלילה והבוקר לעבר יישובים במועצה האזורית אשכול - כולן נפלו בשטחים פתוחים, אין נפגעים או נזק. צה"ל תקף 30 יעדים ברצועה. לאחר חצות חודש הירי לעבר גזרת הצפון, כששתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים בגליל המערבי

הירי לדרום נמשך (חדשות 2)

הבוקר השביעי למבצע "צוק איתן" נפתח אף הוא בירי מהרצועה: סמוך לשעה 05:30 הבוקר (ב'), נורו רקטות מעזה לעבר יישובי המועצה האזורית אשכול, שער הנגב ושדרות. לא דווח על נפגעים או על נזק. אזעקות צבע אדום נשמעו במרחב עוטף עזה. סמוך לשעה 06:30 נשמעה אזעקה באשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי הבוקר מהווה המשך לשיגורים לאותו האזור מרצועת עזה בשעות הלילה: שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול סמוך לשעה 02:00, ולא גרמו לנזק או נפגעים. סמוך לחצות יורטו שבע רקטות שנורו מעזה לעבר אשקלון והמועצה האזורית אשקלון, וגם במקרה זה - לא דווח על נפגעים או נזק.

במהלך הלילה ביצע חיל האוויר 30 תקיפות ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן". במהלך הלילה שוגרו 20 רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל - שבע מהן יורטו בהצלחה ו-13 רקטות נפלו בשטחים פתוחים.

לאורך הבוקר בוצע ירי גם לעבר אשקלון, אשדוד, באר שבע והמועצה האזורית באר טוביה - בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש. מערכת "כיפת ברזל" יירטה רקטה ששוגרה לעבר אשקלון.

הירי לצפון התחדש: רקטות נפלו בשטחים פתוחים בגליל המערבי

ולצד ההסלמה בדרום, נמשך הלילה הירי גם לעבר יישובי הצפון: אזעקה נשמעה בסביבות השעה 00:30 ביישובי הגליל המערבי, ולאחר מכן אותרו שתי נפילות בשטחים פתוחים. לא נגרם נזק ולא נרשמו נפגעים. לאחר זמן קצר השיב צה"ל באש ארטילריה לעבר מוקד הירי בדרום לבנון. 

"צה"ל הגיב באופן מיידי ובעוצמה בירי ארטילרי מסיבי של עשרות פגזים לעבר מקור הירי. מסרים חמורים הועברו באמצעות כוח האו"ם יוניפי"ל. צה"ל לא יסבול כל פגיעה בתושבי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל. במקביל נמשך הירי מרצועת עזה, ושלוש רקטות נחתו מאז השעה חצות בשטח המועצה האזורית אשכול ולא גרמו לנפגעים או נזק, וקודם לכן יורטו שבע רקטות מעל אשקלון.

כוחות מסביב לרצועה (AP)

מקור הירי אותר בסמוך לעיר צור, בדומה לאירוע הירי הקודם לעבר הצפון. על פי ההערכות, מדובר בתשתית טרור שקשורה לג'יהאד האסלאמי. בימים האחרונים התגלה כי הירי קשור למרצה במכללה בדרום לבנון שהתקין רקטות לשיגורים. ביום שישי פונה המרצה לאחר שרקטה התלקחה בידיו, וכך התגלתה תשתית הירי שהקים.

גם ברמת הגולן נרשם ירי בשעות הערב: סמוך ל-20:30 אמש נחתה פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה סמוך לאחד הכפרים הדרוזים ברמה. אין נזק או נפגעים. בצה"ל אומרים כי מדובר בירי תועה במסגרת מלחמת האזרחים בסוריה. בתגובה לירי מסוריה צה"ל ביצע ירי ארטילרי לעבר עמדות צבאיות בגבול רמת הגולן. זוהו פגיעות במטרות.

דיווחים: עשרות אלפים נטשו ערים בעזה

אמש התרבו הדיווחים על נטישת ערים ברצועה מחשש לתקיפה קרקעית ישראלית: דובר אונר"א (סוכנות הסעד לפליטים פלסטינים של האו"ם) עדכן כי עד כה כ-17 אלף פלסטינים התפנו למתקנים של הסוכנות ברצועה. באותן שעות כלי טיס של חיל האוויר ירה טיל לעבר אופנוע ממזרח לעיר עזה. לפחות שני בני אדם נפצעו אנושות.

נמלטים מחשש לתקיפה בעזה (רויטרס)

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, אמר בריאיון לחדשות 2 כי צה"ל "המשיך היום בתקיפות מאוד חזקות ברצועת עזה. אנו מבינים את תמונת המצב של חמאס - הוא לחוץ מאוד. אחרי שישה ימי לחימה אפשר לקבוע בזהירות שכל מה שחמאס תכנן ביבשה, באוויר וגם מתחת לפני הקרקע - לא הניב אפילו הישג אחד קטן".

השתתפו בהכנת הידיעה: ניר דבורי, אלון שני וירון שניידר.