פלסטיני נהרג בעימות עם צה"ל בהר חברון

לצד מבצע "צוק איתן", נמשכת גם הפעילות הצבאית במסגרת מבצע "שובו אחים" לאיתור חוטפי הנערים: 25 מבוקשים, רובם פעילי חמאס נעצרו. הפלסטינים מדווחים כי בין העצורים גם שני אסירים לשעבר מחמולת קוואסמה, אליה משתייך אחד החוטפים. בשעות הבוקר נהרג מירי צה"ל פלסטיני שיידה אבנים לעבר הכוחות

מעצר חשודים בחברון, ארכיון (AP)

עימותים עקובים מדם בגדה: סמוך לשעה 06:15 הבוקר (ב') באזור משולש חורסה בהר חברון יידה פלסטיני אבנים לעבר כוח צה"ל, במהלך נוהל מעצר חשוד. כוח המילואים ירה לעברו והרג אותו. זמן קצר לאחר מכן נרשמו הפרות סדר בבית אומר, בקבר רחל, בביתוניא ובחלחול. בשעות הלילה החל צה"ל בגל מעצרים בגזרה במסגרת הפעלת הלחץ על חמאס והמאמץ לאיתור חוטפי ורוצחי הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל לפני כחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפעילות צה"ל באזור חברון, השומרון, בנימין, אפרים וגוש עציון נעצרו 25 מבוקשים - רובם פעילי חמאס.  לא כולם מחמאס, אבל חלקם הגדול כן ולא רק בחברון. כוחות המילואים נמצאים בפעילות שוטפת לאחר כניסה לתעסוקה בחברון, שומרון, בנימין, אפרים ועציון, חלקם השתתפו במעצרים וחלק מהמעצרים בוצעו על ידי יחידת דובדבן. היו גם הפרות סדר בחלחול, קבר רחל וביתוניא

בהפרות הסדר בבית אומר נפצע פלסטיני קל מירי, ובקבר רחל נפצעו קל שני מתפרעים מירי. בביתונאי פלסטיני שזרק בקבוק תבערה נפצע קל מאש שהושבה לעברו. בתקשורת הפלסטינית דווח כי במהלך הלילה יצא צה"ל למסע מעצרים נרחב בגדה המערבית, ואף הטיל כתר על אחת מבתי משפחת קוואסמה על מנת להגביר את הלחץ על החמולה אליה משתיך החוטף.

על פי כלי התקשורת הפלסטיניים, צה"ל עצר מספר אסירים משוחררים, ובהם שניים השייכים לחמולת קוואסמה. כמו כן נטען כי צה"ל ערך פשיטות פשיטות נערכו בערים שכם, ג'נין, סלפית, רמאללה, טול כרם וחברון, במהלכם נעצרו עשרה חברי המועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם סיעת חמאס.

החוטפים

יעלון: "נמשיך לרדוף אחר חוטפי הנערים"

בין עשרת חברי הפרלמנט שנעצרו לפי הדיווח נכלל גם שר האוצר לשעבר בממשלת חמאס. על פי התקשורת הפלסטינית, 34 חברי המועצה המחוקקת של חמאס בגדה עצורים כעת בישראל. העשרה שנעצרו הלילה הם: ריאד עמלה, עומר עבד אל-ראזק, חאלד סעיד, איברהים דחבור, פאתחי קרעאווי, ריאד ראדאד, פאדל חמדאן, נאף רג'וב, מוחמד אבו ג'חישה ודאוד אבו סיר.

מתחילת מבצע "שובו אחים" נעצרו למעלה מ-400 פלסטינים, 57 מהם משוחררי עסקת שליט ו-279 משתייכים לחמאס. יותר מ-2,200 בתים נסרקו. גורם צבאי אמר בתחילת החודש, לאחר מציאת גופות הנערים והבאתם לקבורה, כי "באותה נחישות ועקשנות שעסקנו במציאות החטופים - נמשיך לחפש אחר החוטפים". הגורם הוסיף כי "נשקלות כל האפשרויות הצבאיות נגד חמאס. המטרה היא לנהל את האירוע באחריות ולא לדרדר את המצב".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר גם הוא בתחילת החודש כי במערכת הביטחון "רואים בחמאס אחראי לחטיפה ולרצח ונדע לבוא עמו חשבון. נמשיך לרדוף אחר רוצחי הנערים ולא ננוח ולא נשקוט עד אשר נניח עליהם את ידנו. כך גם יהיה".