7 רקטות נורו לעבר אשקלון ויורטו

האזהרות של צה"ל לקראת התקיפות הכבדות הניסו כ-17 אלף מתושבי עזה למחנות של ארגון הפליטים של האו"ם. ובשטח נמשכות גם הלילה התקיפות מהאוויר ברצועה: שניים נפצעו אנוש מפגיעה ישירה באופנוע. שבע רקטות שנורו הלילה לעבר אזור אשקלון יורטו ללא נפגעים.

הירי מהרצועה נמשך - ומיורט באופן מיידי: שבע רקטות שנורו הלילה מעזה לעבר אשקלון והמועצה האזורית אשקלון יורטו, ולא דווח על נפגעים. לאחר חצות נשמעו אזעקות באזור הגליל המערבי, אך טרם אותרו נפילות. במקביל, מתגברים הדיווחים על נטישת ערים ברצועה מחשש לתקיפה קרקעית ישראלית: דובר אונר"א (סוכנות הסעד לפליטים פלסטינים של האו"ם) מעדכן הלילה (א') כי עד כה כ-17 אלף פלסטינים התפנו למתקנים של הסוכנות ברצועה, ביומו השישי של מבצע "צוק איתן". במקביל, כלי טיס של חיל האוויר ירה הלילה טיל לעבר אופנוע ממזרח לעיר עזה. לפחות שני בני אדם נפצעו אנושות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה חצות נשמעה אזעקה באזור אשקלון, וזמן קצר לאחר מכן יורטו הטילים. במהלך היום נורו 137 רקטות, מתוכן יורטו 29. לאחר מכן נשמעה אזעקה בגליל המערבי, ותושבים דיווחו על קולות נפץ. כעת נבדק האם אותרו נפילות. סמוך לשעה 20:00 נשמעו הערב אזעקות בהרי ירושלים, בית שמש, באזור מודיעין ובאשדוד. ככל הנראה כיפת ברזל יירטה רקטות יורטו באזור גן יבנה, באזור הרי ירושלים ובאזור אריאל. לא ידוע על נפגעים.

 

כוחות מסביב לרצועה (AP)

זמן קצר קודם לכן התפוצצה רקטה בשטח פתוח באזור גוש דן. בשל הפגיעה באזור לא מיושב - לא הופעלה אזעקה. לא דווח על נפגעים.

לא שקט היה הערב גם ברמת הגולן. סמוך ל-20:30 נחתה פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה סמוך לאחד הכפרים הדרוזים ברמה. אין נזק או נפגעים. בצה"ל אומרים כי מדובר בירי תועה במסגרת מלחמת האזרחים בסוריה. בתגובה לירי מסוריה צה"ל ביצע ירי ארטילרי לעבר עמדות צבאיות בגבול רמת הגולן. זוהו פגיעות במטרות.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, אמר בריאיון לחדשות 2 כי צה"ל "המשיך היום בתקיפות מאוד חזקות ברצועת עזה. אנו מבינים את תמונת המצב של חמאס - הוא לחוץ מאוד. אחרי שישה ימי לחימה אפשר לקבוע בזהירות שכל מה שחמאס תכנן ביבשה, באוויר וגם מתחת לפני הקרקע - לא הניב אפילו הישג אחד קטן".

נמלטים מחשש לתקיפה בעזה (רויטרס)

ארה"ב מנסה לבלום פעולה קרקעית

במקביל, בעוד שהירי לעבר שטח ישראל נמשך, שוחח הערב מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בשיחתם גינה קרי את ירי הרקטות לעבר ישראל, אך גם הביע דאגה מהרחבת המבצע למהלך קרקעי.

(רויטרס)

נתניהו וקרי דיברו על חזרה להבנות שהושגו בתום מבצע "עמוד ענן". עם זאת, מסרו מקורות ישראלים כי בשלב הזה אין הצעה מספקת להפסקת אש. ועל רקע הניסיונות לתווך להפסקת אש והלחץ מהעולם המערבי, התכנס הערב הקבינט המדיני-ביטחוני שוב. במרכז הדיון הערב - האפשרויות להרחבת מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה.