צפו: זה מה שחיכה למילואימניקים שגויסו למבצע בבסיס

אסלות שבורות, עובש, צחנה והזנחה - כך נראים השירותים של חיילי גדוד מילואים שהוצבו בחטמ"ר עציון. "זה בלתי שמיש, לא תוחזק כמה שנים", אומרים החיילים שהתלוננו בפני המח"ט גם על תנאי המגורים. בצה"ל אמרו כי העניין בטיפול. כך זה נראה

חיילי גדוד מילואים שגויסו במסגרת מבצע "צוק איתן" וסופחו לחטיבת עציון, לא האמינו למראה עיניהם כשנכנסו לשירותים ולמקלחות שהקצו להם בבסיס החטיבה המרחבית עציון ביהודה ושומרון. הם דוחים את הטענות על פינוק ואומרים כי התנאים בבסיס בלתי אפשריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהועבר לידי חדשות 2 Online ניתן לראות את ההרס וההזנחה במקום, שנראה שלא פקדו אותו חיילים כבר זמן רב. בין היתר, ניתן לראות תאי שירותים לא שמישים, כיורים שבורים, עובש ולכלוך רב ולטענת החיילים, יש במקום ריח מצחין.

הם מתלוננים שגם המגורים שבהם שוכנו לא ראויים. "יש שם ריח של גופה והכל מוזנח בצורה מטורפת", סיפר לחדשות 2 Online אחד מחיילי המילואים שהוצבו במקום. "זה מקום שלא תוחזק כבר כמה שנים טובות".

לא בשימוש

החיילים, שישנו במקום לילה אחד בלבד בינתיים, התלוננו אצל מפקד חטיבת עציון, שלטענתם השיב להם בצורה מזלזלת. "פנינו אליו בצורה יפה, עדינה ומכבדת והעלינו את עניין המגורים והשירותים והוא ממש התרגז, ואמר: 'הלוגיסטיקה עמוסה בגלל המבצע. אם אתם לא רוצים להיות פה אל תהיו'", אמרו. "הוא חזר על זה כמה פעמים".

חלק מהחיילים אף ניסו לחפש שירותים חלופיים באזור. "קשה לי לתאר את זה, הייתי בהלם", סיפר ניר, חייל מילואים שהגיע אתמול למקום. "אני חושב שזה נורא ואפשר להשקיע פה יום יומיים של שיפוצים שיהפכו את זה לראוי, כל הפלוגה בהלם. חיכינו לקבל צו 8, אנחנו רוצים לתרום ולא ציפינו למשהו כזה".

המילואימניקים אמורים להחליף בקרוב את הלוחמים הסדירים שירדו לגזרת עזה.

המקלחות

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל נמצא במציאות ביטחונית מורכבת ועושה ככל שביכולותו במגבלות הקיימות במטרה לקיים את התנאים הנדרשים לחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים. מטבע הדברים התנאים במציאות זו אינם מיטביים ואנו בטוחים כי חיילי צה"ל מבינים זאת וימשיכו לפעול בנחישות במסירות למען המשימה להחזרת השקט והביטחון של תושבי ישראל".

גורם צבאי הוסיף כי כבר אתמול בערב נערך סיור בראשות המח"ט כדי למפות את כלל הליקויים והחל טיפול בנושא על מנת לאפשר רמת חיים נאותה לחיילים בהתאם למציאות הביטחונית הנוכחית.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

הבוקר: רקטות יורטו מעל השפלה ואשדוד

כרוזים ברצועה: "פעולה זמנית וקצרה"

תיעוד: כך הותקף המשגר שירה למרכז

בן 16 נפצע קשה מפגיעת רקטה באשקלון

שמועה: "להיכנס למקלט ב-12:16"

מגעים להפסקת אש: משעל בטורקיה