תיעוד: כך הותקף המשגר שירה לעבר המרכז

עם כניסת מבצע "צוק איתן" ליומו השישי, צה"ל מגביר את התקיפות ברצועת עזה, ועל הכוונת משגרים מוטמנים ובתים של בכירי חמאס. הבוקר הותקף גם המשגר שממנו נורו הרקטות לעבר אזור המרכז

כלי טיס של חיל האוויר פתח הבוקר (א') באש לעבר המשגר שממנו נורה אמש מטח הרקטות לעבר מרכז הארץ. בתמונות שמפרסם דובר צה"ל ניתן לראות את הפגיעה המדויקת במשגר שהוטמן בין מטעים בצפון הרצועה. הפעולה הזו מצטרפת ליותר מ-200 מטרות שהותקפו ביממה האחרונה ברצועת עזה, בהן משגרים מוטמנים ובתים של בכירי חמאס ששימשו כמפקדות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, פשט כוח של השייטת על מתחם שיגור רקטות ארוכות טווח ברצועה. במהלך הפעולה פתחו מחבלים באש לעבר הכוח שהשיב בירי. במהלך חילופי האש נפצעו ארבעה לוחמים קל ופונו לקבלת טיפול בבית חולים בישראל. בצה"ל מדגישים כי היעד הותקף ונפגע. הפעולה מעידה כי צה"ל החל לפעול קרקעית ברצועה, לפחות בכל הנוגע לכוחות המיוחדים.

תוצאות התקיפה בעזה, היום (רויטרס)

כחלק מהרחבת הפעולה נגד חמאס בעזה, צה"ל הטיל החל להטיל הבוקר כרוזים בצפון רצועת עזה, המתריעים על תקיפות יעדי טרור שיתבצעו בזמן הקרוב. תוכנם הועבר לתושבי בית להיה גם בהודעות מוקלטות ומסרונים. "אל תושבי בית להיה, בכוונת צה"ל לתקוף מהאוויר תשתיות טרור ופעילי טרור באזור שממזרח לאל-עטטרה ולרחוב אל-סלאטין וממערב ומצפון למעבסכר ג'בעליה. ישראל תוקפת ותתקוף כל אזור ממנו מבוצע ירי לעבר ישראל", צוין בכרוז.

לפי ההודעה, על האזרחים לפנות את בתיהם עד השעה 12:00 בצהריים היום לכיוון דרום לג'בעליה אל-בדר דרך שארע אלפלוג'ה. "הפעולה של צה"ל עומדת להיות זמנית וקצרה", נכתב בהודעה שנמסרה לתושבים. "מי שלא יקשיב להנחיות צה"ל יסכן את חייו ואת חיי משפחתו. היזהרו והישמרו".

במקביל, נמשך גם הבוקר הירי לעבר יישובי הדרום, כשאזעקות נשמעו מיישובי עוטף עזה ועד באר שבע, אשדוד ואשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה את מרבית הרקטות שנורו מהרצועה, היתר נפלו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהתקיפות. עוד קודם לכן בשעות הבוקר המוקדמות התעוררו תושבי השפלה לקול הסירנות, וגם במקרה הזה יורטו הרקטות ללא נפגעים.