הבוקר: רקטות יורטו מעל השפלה ואשדוד

אזעקות עולות ויורדות העירו הבוקר את תושבי השפלה ומרכז הארץ. כיפת ברזל הצליחה ליירט 4 רקטות שנורו לאזור. בין היתר נשמעו אזעקות בראשון לציון, באר יעקב ונס ציונה

הבוקר: אזעקות בשפלה ובמודיעין (רויטרס)

אזעקות עולות ויורדות נשמעו הבוקר (א') ביישובים רבים באזור השפלה ומודיעין, לאחר לילה לא שקט שעבר גם על תושבי עוטף עזה. כיפת ברזל הצליחה ליירט לפחות ארבע רקטות, שלוש מעל אזור השפלה ואחת מעל אשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר הירי, צה"ל תקף הבוקר את המשגר ממנו נורה מטח הרקטות לאשדוד ולשפלה. בצבא הבהירו כי "צה"ל ימשיך ויתקוף כל גורם אשר מפעיל טרור לעבר מדינת ישראל ואזרחיה". 

במהלך שעות הלילה נורו כ-8 רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. במקביל, נמשכו תקיפות צה"ל מהאוויר ברצועה ואף בוצעה פעולה קרקעית מצומצמת נגד אתר לשיגור רקטות.

במהלך שעות הלילה לא פחות משלוש אזעקות צבע אדום נשמעו במועצה האזורית שדות נגב, ופעם אחת נשמעה האזעקה גם במועצה האזורית אשכול. בשעות הבוקר המוקדמות נשמעה אזעקה בניר יצחק וסופה, ובהמשך גם אשקלון הצטרפה למעגל האזעקות. לא היו נפגעים או נזק מהירי לישראל.

צה"ל ביצע הלילה לראשונה פעולה קרקעית, מצומצמת אמנם, בעזה. כוח של לוחמי שייטת פשט על אתר לשיגור רקטות בחוף הים של עזה. במקום התפתח קרב עם כמה אנשי חמאס, ארבעה חיילים נפצעו באורח קל והועברו לטיפול בבתי חולים בישראל.