"נכנסנו לממ"ד – ושמענו פיצוץ"

שני נערים בני 16 ו-14 היו בעלי תושיה מספקת לקחת את אחותם הקטנה מהמיטה ולרוץ לממ"ד מיד עם הישמע האזעקה אמש באזור שלומי ונהריה. הנערים לא נפגעו, למרות שהרקטה גרמה לנזק משמעותי לביתם. "נכנסו וסגרנו את הדלת, תוך כמה שניות שמענו בום אדיר", הם סיפרו

גם בירי הרקטות המפתיע אל הגליל המערבי אמש, הוכח כי היצמדות להוראות פיקוד העורף יכולה להציל חיים: שני נערים, שרקטה נחתה אמש בחצר ביתם בגליל המערבי, לקחו את אחותם הקטנה, בת 9, ורצו יחד לממ"ד מיד עם הישמע האזעקה. לאחר שיצאו מהמרחב המוגן הם גילו שהנפילה גרמה נזק רב לבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער שחר שניר, בן 16, מספר על מה שקרה כשנפלה הרקטה: "הייתי בבית יחד עם אחותי ואחי הקטן, בן 14 בבית שלנו ביישוב. שמענו את האזעקה, הרמתי מהר את אחותי על הידיים ורצנו לממ"ד. נכנסו וסגרנו את הדלת, אחרי כמה שניות שמענו בום אדיר, הבנו שזה קרוב אלינו".

ליזי שניר, אמו של שחר, מתארת את רגעי החרדה: "היינו במרחק של 10 דקות הליכה מהבית, והחזרה הביתה נראתה כמו נצח. ראינו שזה נפל באזור שלנו, כשהתקשרתי לילדים ודיברתי איתם נרגעתי קצת אבל רק כשחזרנו הביתה ראינו שהחלונות מנופצים ושנגרם למחסן שבחצר נזק רב, אבל טוב שזה נגמר כמו שזה נגמר. כשאני עולה לחדר למעלה של הקטנה היה שם הרבה נזק, עכשיו אני מבינה מה עלול היה לקרות. כל הכבוד להם שהם פעלו כמצופה מהם".

"היינו אמורים להיות בחו"ל בסוף השבוע"

עוד הוסיפה האם: "אנחנו היינו אמורים לנסוע כל המשפחה לחו"ל בסוף השבוע הקרוב. למזלי בתי הקטנה ישנה בחדר שלה ולא בחדר השינה שלנו שבו נופצו הזכוכיות. אני מורידה בפני הילדים את הכובע כי כשאנחנו בכמה שניות הראשונות לא ידענו מה לעשות, הם כבר ענו לי שהם בממ"ד ושהיה פיצוץ מטורף ממש ליד הבית. ביקשתי שלא ייצאו ולא יפתחו את הדלת".

שני ההורים חזרו מבוהלים לביתם, ומצאו שהרקטה שנורתה מלבנון נפלה על מחסן בחצר הבית. הריצה של הילדים לממ"ד ביחד עם האחריות לקחת את אחותם מהמיטה הצילה חיים.

בעקבות הירי לצפון, בשלומי ובנהריה הוחלט על פתיחת המקלטים; בבית החולים בנהריה לא התקבלו עד לשלב זה נפגעים מירי. חדר המיון פועל כסדרו והוא ממוגן נגד ירי קונבציונאלי ולא קונבציונאלי. אין הנחיות מיוחדות, אך עם זאת הוחלט כי בשלב זה יתבצעו רק ניתוחים דחופים.