דיווח: 16 הרוגים בתקיפת צה"ל בעזה

הפלסטינים מדווחים כי צה"ל פתח במבצע נרחב שנועד לפגוע בבכירי חמאס. על פי הדיווחים באחת התקיפות נהרגו 16 בני אדם, 50 נוספים נפצעו. ביתו של מספר 3 בארגון הותקף, לא ברור אם היה בבית בשעת התקיפה

תקיפה בעזה, ארכיון (רויטרס)

צה"ל מגביר את התקיפות כלפי הדרגים הבכירים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי: כלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי לפחות 16 בני אדם נהרגו ו-50 נוספים נפצעו בתקיפת ביתו של אחד מבכירי הג'יהאד האסלאמי, חאלד אל-בטאש. כלי התקשורת, שהגדירו את ההפצצה כ"טבח", טענו כי ליד בית משפחתו של הבכיר ממוקם מסגד, וככל הנראה חלק מהנפגעים שהו בו במהלך התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, מדווחים הפלסטינים כי חיל האוויר תקף גם את ביתו של מספר 3 בחמאס, חללי אל-חייא. זמן קצר לאחר מכן הופצץ גם ביתו של בכיר נוסף בארגון, אחמד בכר. מדובר בצעד התקפי של צה"ל, שמיד לאחר ירי הרקטות אמש לעבר גוש דן, פתח בתקיפה משולבת של ארטילריה, מסוקים ומטוסי קרב של מטרות רבות ברחבי רצועת עזה, על מנת לדכא את יכולת הירי של הארגון.

עוד קודם לכן הבהיר גורם צבאי בכיר כי צה"ל נערך לפינוי נרחב של אוכלוסייה בצפון עזה. המהלך עשוי להעיד על מהלך מקדים לפני כניסה קרקעית לרצועה. "הדבר יגביר את האפקטיביות שלנו במרחב הלחימה", הדגיש הגורם הבכיר.

צה"ל נערך להרחבת המבצע, ארכיון (AP)

במסגרת המהלך, יופעל נוהל מסודר ורחב להזהרת האזרחים ברצועה ופינויים מאזורים שבהם צה"ל מתכוון לתקוף. האזרחים יקבלו הודעה באמצעות כרוזים וטלפונים שעליהם לעזוב את המקומות המיועדים לתקיפה. "נעבור בשעות הקרובות לפינוי אוכלוסייה לשם הגנתה", הבהיר הגורם הצבאי. "כך ממזערים למינימום את הפגיעה בבלתי מעורבים".

בצה"ל מבהירים הערב כי הם נערכים לאפשרות של הרחבת המבצע, גם במחיר כניסה קרקעית לעזה. "המהלך הקרקעי הוכן, יש סדר כוחות ואם נידרש לכך נעשה זאת", הבהיר הגורם. "יש לצה"ל תכנית חדה מאוד. הדפוס שנבחר מול הרצועה שנועד להשיג הרתעה פעל לאורך שנים, כשפוגעים בהם בצורה משמעותית הם ישקלו לתקוף פעם שנייה".

הקצין הבכיר התייחס להודעת חמאס, שהתחייב לתקוף את גוש דן בשעה 21:00 - דבר שאכן קרה אך ללא הצלחה של ממש, כאשר מערכת כיפת ברזל יירטה את מרבית הרקטות ששוגרו. "המטחים מראים שחמאס והג'יהאד מנסים לבצע ירי לעבר מטרות בעומקים משתנים, כולל לוחמה פסיכולוגית והפחדה של אזרחים", הדגיש הקצין. "היו לנו כבר שנים עם קושי גדול יותר בעבר".