בתל אביב לקחו ברצינות את איום חמאס: "נתנו התרעה אז התכוננו כמו שצריך"

"לקחתי את האוטו ונסעתי להרצליה, אבל בסוף גם פה הייתה אזעקה אז סתם ביזבזתי דלק", אמרה תושבת ת"א לחדשות 2 Online זמן קצר לאחר שחמאס שיגר מטח כבד לעבר העיר ללא הפסקה. "הייתה תחושה שאחרי שבת שקטה בתל אביב החמאס ירצה לתת 'שואו'", אמר תושב אחר

תפסו מחסה בנמל ת"א (ורד רוזנברג)

בחמאס התריעו הערב (שבת) כי ישגרו טילים לעבר תל אביב בשעה 21:00, ותושבי העיר ללא הפסקה לקח את האיום ברצינות. חלק ירדו לחדרי המדרגות עם שתייה, בדיזנגוף סנטר אנשים הגיעו לחניון חצי שעה קודם - ויש גם כאלה שנסעו להרצליה והרחיקו על מנת להימלט מן האיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלי (32) תושב העיר, כבר למד את הלקחים מהאזעקות הקודמות, אז הוא נאלץ לצאת לחדר המדרגות כשלגופו תחתוני בוקסר בלבד. "הפעם חמאס נתנו הודעה מראש אז יכולתי להתארגן - לשים ג'ינס, נעליים והכל. הטרוריסטים מימשו את האיום שלהם אבל 'כיפת ברזל' עשתה את העבודה".

דנה, גם היא מתל אביב, התעדכנה בחדשות 2 על איומי חמאס ולא חשבה פעמיים: "לקחתי את האוטו ונסעתי להרצליה, אבל בסוף גם פה הייתה אזעקה אז סתם ביזבזתי דלק. הכי חשוב שכולם בסדר ואף אחד לא נפגע".

משה, גם הוא תושב תל אביב, כבר מכיר היטב את השכנים בבניין: "הייתה תחושה שאחרי שבת שקטה בתל אביב החמאס ירצה לתת "שואו". התכוננו, הכנו אוכל, התיישבנו במרחב המוגן ואנחנו מרגישים עשר. גם לנו מותר להישאר קצת בבית לפעמים".

גם ברמת גן לא נשארו אדישים לאיום הרקטות מעזה. "הייתי אמורה ללכת לסרט בקניון איילון אבל ביטלתי בגלל האיומים של חמאס. בטח כל הרחובות פה רסיסים, אני מקווה שלא", סיפרה סטודנטית בת 26. "בחמאס רצו להראות כוח אבל זה יצא להם עלוב מאוד".

היו גם כאלה שגיחכו על כך שחמאס הבטיחו טילים ב-21:00 - אך אלה הגיעו רק כמה דקות מאוחר יותר. "ההתנהלות המרושלת של החמאס. אף אחד לא מלמד אותם שם שזמנים זה קודש", כתבה אחת הגולשות בפייסבוק.