כשאהוד יערי ניסה לראיין את חמאס. צפו

דקות ספורות אחרי השעה 21:00, אז מימשו אנשי הזרוע הצבאית של הארגון את איומם וירו מטח כבד לעבר גוש דן, שידרה תחנת הטלוויזיה של חמאס "אל-אקצה" את דיווחי חדשות 2. פרשננו לענייני ערבים ניצל את ההזדמנות וניסה לראיין את איש הארגון. איך זה נגמר? הקטע לפניכם

זמן קצר לאחר מתקפת הרקטות המאסיבית לעבר גוש דן הערב (שבת), שידרה תחנת הטלוויזיה של חמאס, "אל-אקצה", את שידורי חדשות 2. פרשננו לענייני ערבים אהוד יערי ניצל את ההזדמנות וניסה לראיין את איש הארגון שדיבר על האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתה שומע אותי?", שאל יערי את איש הטלוויזיה של חמאס. בתגובה, השיב האחרון: "אני לא רוצה לדבר איתך. אתם (חדשות 2) תמשיכו לשדר את ההודעות שלנו. אני לא מעוניין לנהל איתך דו-שיח".

בפעם הקודמת, בנובמבר 2012, בעיצומו של מבצע "עמוד ענן", יצר יערי דיאלוג יוצא דופן בשידור חי עם אנשי חמאס. יערי, שעקב אחר ההתרחשויות על מרקע אותה תחנת טלוויזיה של חמאס בעזה, הבחין כי אלה העבירו בשידור חי את המהדורה המרכזית של חדשות 2. הוא פנה למתורגמן הפלסטיני, שתרגם בזמן אמת את לשון הדיווח לערבית, וכך החל לשוחח עמו על המצב מנקודת מבטו.

כך זה נראה בפעם הקודמת:

"מה אתה חושב על השידור שלנו, עד עכשיו?", שאל יערי - והתגובה לא איחרה להגיע: "אני שומע אתכם. אני כבר כמה שנים רואה אותך. אתה טוב מאוד בניתוחים ובהסברים".

יערי הודה למתורגמן הפלסטיני על המחמאות שהרעיף עליו - והתבקש להשיב על שאלה שהציג מצדו העזתי של המשדר. "אני שואל אותך האם יש הודנא (רגיעה) או אין? היום (חאלד) משעל אמר שנתניהו ביקש הפסקת אש. האם נתניהו הוא שביקש הפסקת אש?".

תשובתו של יערי על הדברים הייתה: "אני חושב שבסוף תהיה הפסקת אש, שחמאס צריך להבין שלא יהיה מחזה של ניצחון שלו". אחר-כך ביקש יערי מבן שיחו לתאר את התחושות כעת, וזכה לתשובה: "מצב-הרוח בעזה מצוין. העורף שלנו חזק. אנחנו חוששים שצה"ל יעשה משהו משוגע".