מטח רקטות לכיוון ירושלים, נפילות באזור חברון

אזעקה נשמעה בכל אזור ירושלים, בית שמש, וים המלח. 4 רקטות התפוצצו במרחב העיר חברון. מוקדם יותר נורו מטחים לדרום ולאזור השפלה, כיפת ברזל יירטה שתי רקטות מעל אשדוד וכמה נוספות מעל ראשל"צ. משדר מיוחד

אזור הנפילה

הירי מרצועת עזה לעבר ערי ישראל נמשך: אזעקות נשמעו הערב (שבת) ברחבי ירושלים, בית שמש ובאזור ים המלח. הרקטות שכוונו לעבר מרחב הבירה התפוצצו באזור חברון, שם נרשמו ארבע נפילות. תושבי ירושלים דיווחו כי שמעו את הדי הפיצוצים מחברון, דבר שגרם תחילה לבהלה בעיר. לא דווח על נפגעים או על נזק מהירי. סמוך לשעה 20:45: יירוט מעל אשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר באירוע שעורר התרגשות רבה ברחבי חברון. על פי הדיווחים מהעיר, אחת הרקטות נפלה בתוך חצר בית, אליה הגיעו במהרה מנגנוני הביטחון הפלסטינים וסקרנים רבים. בחברון אין אזעקות, ולדברי התושבים, הם מאזינים לסירנות של קריית ארבע ורצים להסתתר מחוץ לבתים שבהם אין מקלטים או מרחבים מוגנים.

נפילה באזור חברון, היום (רויטרס)

עוד קודם לכן, נשמעו אזעקות גם ברחבי אזור השפלה - באשדוד, ראשון לציון וגן יבנה. מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות, גם במקרה הזה לא היו נפגעים. בתוך כך, נמשכת התגובה של מערכת הביטחון, כששתי שתי חוליות שניסו לבצע שיגורים לעבר ישראל הותקפו. באחד הסיכולים נהרגו שניים מקרובי משפחתו של מנהיג חמאס בעזה איסמעיל הנייה.

ובעוד הלחימה בעזה הופכת לאישית עבור מנהיג החמאס, מדווחים כלי התקשורת הערביים על הצעה לרגיעה שמתגבשת בתיווך מצרים וקטאר. לפי שעה חמאס מסרב לאשר שישנו מתווה שעליו אפשר להגיע להבנות שיובילו להסכם הפסקת אש, אך מאשר כי המגעים אכן מתקיימים. "קיבלנו מספר פניות ברצף, אך כולן נתנו הד לעמדה הישראלית. בסופו של דבר לא קיבלנו אף הצעה שלמה כדי לדון בה", טען דובר החמאס.

נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, מי שייתכן שעומד מאחורי גיבוש הפשרה, התייחס היום ללחימה והזהיר מפני הסלמה. "הדבר עלול לגבות את חייהם של חפים מפשע", אמר. דוברו של הנשיא הוסיף כי הממשל המצרי מנהל מגעים עם שני הצדדים לאחר שא-סיסי נפגש עם שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר.

ועל רקע הדיווח על מגעים, סיים מוקדם יותר היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הערכת מצב בהשתתפות צה"ל, השב"כ ומתאם הפעולות בשטחים במהלכה הבהיר כי מערכת הביטחון נערכת לימים ארוכים של לחימה. "המכות שחמאס סופג הן קשות מאוד, והנזק שהוא מביא על עמו כבד", הדגיש יעלון. "חמאס וארגוני הטרור האחרים משלמים מחיר כבד מאוד, ונמשיך להכות בהם עד אשר ישובו השקט והביטחון ליישובי הדרום ולשאר חלקי ישראל".

רקטה בין שני בתים בנתיבות, היום (חדשות 2)

מטח הרקטות לעבר ישראל נמשך

החל מחצות שוגרו עשרות בודדות של רקטות לעבר הדרום והשפלה. אחת מהן נפלה בין שני בתים בנתיבות סמוך לשעה 14:00. נזק נגרם למבנה, לכלי רכב ולכביש. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי לגבר שנפל מהמיטה בדרכו למרחב מוגן ולעוד שלושה נפגעי חרדה. ‎סמוך ל-15:30: רקטה נפלה בשטח פתוח מחוץ לבאר שבע. אין נפגעים. 17:30: גראד יורט בשמי אשקלון.

זמן קצר לאחר המטח האחרון למועצה האזורית חוף אשקלון תקף צה"ל חוליית משגרים בעזה וחיסל שלושה מחבלים שנערכו לירי לעבר שטח ישראל. מוקדם יותר התפוצצה רקטה בין שתי בתים בנתיבות עד כה הפלסטינים מדווחים על יותר מ-120 הרוגים ברצועת עזה, בהם גם ילדים ונשים. על פי הפלסטינים, 920 בני אדם נפצעו. עד כה מתחילת המבצע הותקפו יותר מ-1,160 יעדי טרור ברחבי הרצועה.

החל משעות הבוקר נשמעו אזעקות ברחבי השפלה, בערים רחובות, נס ציונה ויישובי האזור. כיפת ברזל יירטה את אחת הרקטות מעל ראשון לציון ורקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. אין נפגעים ולא נגרם נזק. שרידים של רקטה אותרו ביישוב בשפלה. בנוסף, שלוש רקטות שנורו לבאר שבע נפלו בשטחים פתוחים באזור. במועצה האזורית אשכול נפלו מהבוקר 12 רקטות. אחת מהן גרמה לשריפה.

מוקדם יותר התבצע שיגור כושל של רקטה לעבר ישראל הסתיים בנפילה במסוף דלק ברצועת עזה. במקום פרצה דליקה ועשן כבד נראה מיתמר מהמקום. זמן קצר קודם לכן התפוצצה רקטה נוספת שנורתה מעזה בעיר הפלסטינית יטא שבדרום הר חברון. בשלב זה טרם נמסר על נפגעים או על נזק.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום, אוהד חמו, דפנה ליאל, יוסי מזרחי, יוסי זילברמן ותמיר סטיינמן.

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

"קחו אותי הביתה": יום עם נפגעת חרדה

סוללת כיפת ברזל 8 נמסרה לצה"ל

צפו: חיילי צה"ל נערכים לכניסה קרקעית

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

"הקש בגג": כך נראה נוהל אזהרת התושבים בעזה