שיגור כושל: רקטה מהרצועה פגעה במסוף דלק בעזה

עשרות רקטות נורו מאז שעות הבוקר לעבר יישובים בדרום הארץ ובשפלה, אבל לפחות שתי רקטות שנורו היום מרצועת עזה פספסו את המטרה: רקטה אחת התפוצצה במסוף דלק בגבול הרצועה ועשן כבד היתמר מהמקום. רקטה נוספת התפוצצה בעיר הפלסטינית יטא שבדרום הר חברון

הרי מרצועת עזה נמשך, ולא תמיד הוא פוגע במטרות אליהן התכוונו המחבלים: שיגור כושל של רקטה לעבר ישראל הסתיים בנפילה במסוף דלק ברצועת עזה. במקום פרצה דליקה ועשן כבד נראה מיתמר מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר קודם לכן התפוצצה רקטה נוספת שנורתה מעזה בעיר הפלסטינית יטא שבדרום הר חברון. בשלב זה טרם נמסר על נפגעים או על נזק.

רקטה בנתיבות

סמוך לשעה 14:00 התפוצצה רקטה בין שני בתים בעיר נתיבות. צוותי מד"א העניקו טיפול לגבר שנחבל לאחר שנחבל מהמיטה ולשלושה נפגעי חרדה. כחצי שעה קודם לכן נורו מספר רקטות לעבר העיר באר שבע ויישובים בסביבה. כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

יעלון: "ייקח עוד ימים ארוכים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סיים הבוקר (שבת) הערכת מצב בהשתתפות צה"ל, שירות הביטחון הכללי, מתאם הפעולות בשטחים ומשרד הביטחון. "יש הצטברות של הישגים מבחינת המחיר שחמאס משלם, ואנו ממשיכים בהשמדת מטרות משמעותיות שלו ושל ארגוני הטרור האחרים", הדגיש יעלון. "המכות שחמאס סופג הן קשות מאוד, והנזק שהוא מביא על עמו כבד".

צה"ל תקף 60 יעדים ברצועה (AP)

במהלך הלילה, המשיך צה"ל בתקיפות מהאוויר ומהים ותקף 60 יעדי טרור. כלי טייס של חיל האוויר תקפו משגר בדרום הרצועה, ממנו בוצע הירי לעבר באר שבע בשעות הלילה. בנוסף, תקפו כוחות של חיל הים מספר מטרות, בהן עמדת תצפית של חמאס ומקום מפגש של פעילי חמאס, וועדות ההתנגדות העממית. 10 פעילי טרור נהרגו בתקיפות.

בתוך כך, התקבלו 800 פניות ממדינות שונות בהן ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה, שוודיה ורומניה לפנות מעזה אזרחים בעלי אזרחות זרה. צה"ל אישר את הבקשות וכבר מחר צפויים אזרחי המדינות השונות לצאת ממחסום ארז.