מטחים לב"ש, נתיבות והשפלה: "ערוכים לימים ארוכים של לחימה"

הירי מתגבר: רקטה ששוגרה לכיוון נתיבות התפוצצה בכניסה לבית. לא היו נפגעים. 3 רקטות שנורו לאזור ב"ש נפלו בשטחים פתוחים. באשכול פרצה שריפה ביישוב לאחר שרקטה נפלה במקום. יעלון: "מקדמים את המהלכים הבאים" ‎

אחרי מספר שעות של שקט יחסי - נשמעו היום (ש') שוב אזעקות ברחבי השפלה, בערים רחובות, נס ציונה ויישובי האזור. כיפת ברזל יירטה את אחת הרקטות מעל ראשון לציון ורקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. אין נפגעים ולא נגרם נזק. שרידים של רקטה אותרו ביישוב בשפלה. שלוש רקטות שנורו לבאר שבע נפלו בשטחים פתוחים באזור. רקטה פגעה סמוך לבית בנתיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש עיריית נס ציונה, שם נשמעה אזעקה אמר כי התושבים מתנהגים למופת: "העורף מתורגל ואנחנו בסדר. צריך לשמור על החיים של כולנו ולעשות מה שצריך‎".

סמוך לשעה 04:00 נורו שלוש רקטות משטח רצועת עזה לכיוון באר שבע. אזעקה נשמעה בעיר וביישובים רבים באזור, כמו גם במועצה האזורית מרחבים. אחת מהרקטות שנורו יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ושתיים נוספות נפלו בשטחים פתוחים.

בשעה 10:00 המשיך הירי עם מטח לעבר אשכול. 2 רקטות נפלו מחוץ לאחד היישובים. כעבור כשעה נורתה רקטה נוספת למועצה האזורית אשכול ונפלה בשטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. סמוך לשעה 11:20 2 רקטות נפלו במועצה האזורית אשכול, לא היו נפגעים. רקטה נוספת נפלה בתוך יישוב במועצה, שריפה פרצה וצוותי כיבוי הוזעקו למקום. עוד רקטה נפלה בשטח פתוח באזור נתיבות. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

כוחות צה"ל מחוץ לרצועה (AP)

במרחב המוגן (AP)

יעלון: "ייקח עוד ימים ארוכים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סיים הבוקר (שבת) הערכת מצב בהשתתפות צה"ל, שירות הביטחון הכללי, מתאם הפעולות בשטחים ומשרד הביטחון. "יש הצטברות של הישגים מבחינת המחיר שחמאס משלם, ואנו ממשיכים בהשמדת מטרות משמעותיות שלו ושל ארגוני הטרור האחרים", הדגיש יעלון. "המכות שחמאס סופג הן קשות מאוד, והנזק שהוא מביא על עמו כבד".

הנחיות פיקוד העורף (פיקוד העורף)

במהלך הלילה, המשיך צה"ל בתקיפות מהאוויר ומהים ותקף 60 יעדי טרור. כלי טייס של חיל האוויר תקפו משגר בדרום הרצועה, ממנו בוצע הירי לעבר באר שבע בשעות הלילה. בנוסף, תקפו כוחות של חיל הים מספר מטרות, בהן עמדת תצפית של חמאס ומקום מפגש של פעילי חמאס, וועדות ההתנגדות העממית. 10 פעילי טרור נהרגו בתקיפות.

בתוך כך, התקבלו 800 פניות ממדינות שונות בהן ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה, שוודיה ורומניה לפנות מעזה אזרחים בעלי אזרחות זרה. צה"ל אישר את הבקשות וכבר מחר צפויים אזרחי המדינות השונות לצאת ממחסום ארז.

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

"קחו אותי הביתה": יום עם נפגעת חרדה

סוללת כיפת ברזל 8 נמסרה לצה"ל

ירי לעבר גוש דן; כיפת ברזל יירטה

צפו: חיילי צה"ל נערכים לכניסה קרקעית

צה"ל חיסל 7 פעילי טרור ברצועה

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק

גנץ: עזה שוקעת לאסון

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

"הקש בגג": כך נראה נוהל אזהרת התושבים בעזה