"קחו אותי הביתה": יום עם נפגעת חרדה

שלומית בן-ישי הגיעה לעבודה בתחנת הדלק באשדוד. אלא שאז פגעה רקטה שהחריבה את המשרד שלה. היא לקתה בחרדה, שליוותה אותה גם באזעקות שנשמעו בדרכה הביתה, ורגע לפני קבלת השבת. ליווינו אותה ביום הקשה

כבר כשהגיעה לעבודה בשבע בבוקר בתחנת הדלק באשדוד, למנהלת החשבונות שלומית בן ישי הייתה תחושה רעה. כשהרקטה פגעה בשעה 8:00 היא רק התפללה שהיום הזה ייגמר, והיא תוכל לשוב הביתה למרחב המוגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התחנה, אחת העמוסות בישראל, ספגה פגיעת רקטה ורק במזל זה נגמר רק עם פצוע אחד באורח קשה, שלא הספיק להגיע למרחב המוגן. שלומית הספיקה להגיע לשירותים והשתטחה. אבל גם היא נפגעה, גם אם לא בגופה.

"כולם צוחקים עלי, אבל אני אומרת לרדת על ארבע אם צריך, ככה ניצלנו", סיפרה שלומית בקול רועד. "החרדה? היא תעבור". החרדה דווקא פגשה את שלומית שוב, מהר מאוד, בדרך הביתה. "זה רודף אותי, קחי אותי הביתה, אני לא יכולה ללכת", התחננה.

בבית היא פגשה שוב את בעלה דוד, וחיבקה אותו בדמעות. "אני חושבת עכשיו רק לשים את הראש, לשכב, להתפלל", סיפרה שלומית. כשיש אזעקה בבית - היא משתטחת שוב, גם בתוך הממ"ד. "אני רואה אותה בוכה והיא צריכה לתת לי דוגמה, אז מה אני אגיד?", סיפר בנה, רון.

גם בקבלת השבת נוכחת החרדה. גם בבית משפחת בן ישי באשדוד, כמו בבתים רבים, מקווים לסוף שבוע שקט, בלי אזעקות.