סוללת כיפת ברזל שמינית נמסרה לצה"ל

מבצע "צוק איתן" בעיצומו, ומערכת הביטחון החליטה להוסיף בזריזות סוללת כיפת ברזל נוספת לשבע המערכות הקיימות, לאחר התעשייה האווירית ורפא"ל הצליחו להשלים בזריזות את ייצור המערכת. הסוללה כבר הוצבה ואוישה

בצל המערכה - כיפת ברזל נוספת: סוללת כיפת ברזל שמינית נמסרה היום (ו') בשעות הצהריים לידי חיל האוויר, והיא מתווספת לשבע הסוללות הקיימות בפריסה הארצית הרחבה. המערכת השמינית צורפה כדי להגן על עוד שטחים ומרחבים בארץ מפני איום הרקטות מרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משרד הביטחון עמל במאמץ גדול עם התעשייה האווירית ורפאל שהצליחו להשלים בזריזות את המערכת בקווי הייצור. הסוללה הועברה בצהריים לידי חיל האוויר, וכבר בשעות הערב היא אוישה והפכה למבצעית. מוקדם יותר הערב, הודיע צה"ל על תקיפת משגר הרקטות שירה הערב לכיוון מרכז הארץ, בזמן מסיבת העיתונאים שכינס ראש הממשלה בנימין נתניהו בבסיס הקריה בתל אביב. משגר הרקטות בעזה נפגע והושמד.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

נתב"ג על הכוונת: איך מגיבים בנמל התעופה לאיומי חמאס?

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך, שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון שוחח היום עם ראשי רפא"ל והתעשייה האווירית, שפיתחו את מערכת כיפת ברזל - והורה להם להמשיך ולייצר מערכות נוספות - ולהכניסן לשימוש בפועל כבר במהלך המבצע.

"מדובר בהישגים יוצאי דופן של המערך, אשר בראש ובראשונה מצילים חיים, מעניקים לנו אפשרויות רחבות בניהול המערכה מול חמאס ומהווים מסר למדינות וארגונים שסביבנו, אשר אוגרים כמויות אדירות של טילים ורקטות. הביצועים של מערך כיפת ברזל הם מרשימים ובעלי משמעות אסטרטגית עבור מדינת ישראל, ביטחונה וביטחון אזרחיה", אמר השר יעלון, שביקש להודות לראשי רפא"ל והתעשייה האווירית על עבודתם.

מאז תחילת מבצע ״צוק איתן״ יירטה מערכת ״כיפת ברזל״ יותר מ-120 רקטות שנורו לעבר מדינת ישראל, ב-90 אחוזי הצלחה.

נתניהו, הערב (חדשות 2)


השר יעלון ביקר אתמול יחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתא השליטה של מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר וצפה יחד עמו ביירוטים של כיפת ברזל בזמן אמת: "אי אפשר היה שלא להתפעל מהמקצועיות והמחויבות של לוחמי ההגנה האווירית, כמו גם מהיכולות המיוחדות של מערך כיפת ברזל. הן מהוות דוגמא נוספת לאיכות האנושית יוצאת הדופן של אנשי התעשיות הביטחוניות בישראל", כתב יעלון בעמוד הפייסבוק שלו.