מתקפת רקטות: שני מטחים נורו לגוש דן בחצי שעה, פגיעה ישירה בבית בבאר שבע

ירי רקטות כבד במיוחד בערב שבת: רקטות שנורו לעבר הרצליה יורטו על ידי כיפת ברזל. אזעקות נשמעו בת"א, בת ים, חולון וראשל"צ. באר שבע: שריפה פרצה כתוצאה מפגיעה ישירה בבית, קשישה שחולצה מהמקום נפגעה ומצבה הוגדר בינוני

היירוט מעל שמי גוש דן, הערב (חדשות 2)

שני מטחים על גוש דן בתוך פחות מחצי שעה, מטח רקטות כבד על ערי הדרום: ערב שבת מתוח במיוחד עבר על תושבי היישובים בדרום הארץ והמרכז, לאחר שחמאס המשיך ואף הגביר את ירי הרקטות. בתוך פחות משלוש שעות, שני מטחים נורו לעבר גוש דן. כיפת ברזל יירטה את הרקטות שנורו, בעוד אחרות התפוצצו בשטחים פתוחים. מטח כבד גם על אשדוד ואשקלון. מטח נורה לעבר אזורים אלה גם בזמן הצהרת ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 20:00 נורו מטחי רקטות לעבר הערים אשקלון, אשדוד וסביבתן וגם לעבר יישובי המועצה האזורית שדות נגב. 6 רקטות נורו לעבר אשדוד, 4 מהן יורטו בידי מערכת כיפת ברזל, בעוד האחרות נפלו בשטחים פתוחים.

סמוך לשעה 20:45 נמשך הירי לעבר ישראל - הפעם היה מדובר במטח לעבר גוש דן: שני יירוטים מוצלחים נרשמו באזור שמדרום לתל אביב. לא ידוע על נפגעים או על נזק. ככל הנראה הייתה עוד נפילה בשטח פתוח ומרוחק מאוד מאזור מיושב - ולכן לא הופעל יירוט לעברה. האזעקה נשמעה בתל אביב, חולון, בת ים, אזור ורמת גן.

לאחר השעה 21:00 נורה מטח נוסף של רקטות - הפעם לאזור באר שבע. בית מגורים נפגע מרקטה, שריפה פרצה במקום. אישה כבת 80 נפצעה באורח בינוני ופונתה לקבלת טיפול רפואי כשהיא סובלת מפגיעה בגפיים. שלושה רקטות אחרות שנורו לעבר העיר יורטו. 

כעשר דקות לאחר מכן, שוב נורה מטח של רקטות לעבר אזור גוש דן - פחות מחצי שעה מאז המטח הקודם. הרקטות יורטו מעל שמי חולון ובת ים, שם נועדו לפגוע. לפני כן שוב נשמעו אזעקות - ואחריהן רעשי הפיצוצים כתוצאה מהיירוטים. זמן קצר לאחר מכן, הותקף המשגר ממנו בוצע ירי לעבר גוש דן. בנוסף, דווח כי מספר כלי טיס של חיל האוויר תקפו מספר בכירים במפגש ברצועה.

נתניהו נאם, החמאס שיגר רקטות

בזמן שראש הממשלה נתניהו נשא דברים בקריה שבתל אביב, בוצע ירי לעבר גוש דן. לא פעלה אזעקה עקב נפילת הרקטה בשטח פתוח. זמן קצר לאחר מכן נורה מטח נוסף של שתי רקטות לעבר המרכז. אז כבר פעלה האזעקה ומערכת כיפת ברזל הצליחה ליירטן מעל ראשון לציון. רסיסים מהיירוט נפלו סמוך לבית ספר.

בדבריו, הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי פעולות צה"ל ברצועת עזה יימשכו - עד להשבת השקט לאזרחי וליישובי ישראל. "לא אתן לאזרחי ישראל לחיות במציאות הזו", אמר נתניהו. "שום לחץ בינלאומי לא ימנע מאיתנו לפעול בכל הכוח נגד ארגון טרור הקורא להשמידנו. עד כה פגענו בלמעלה מ-1,000 מטרות של חמאס, הג'יהאד והארגונים האחרים. קצב הפגיעות במבצע הזה הוא כפול מקצב הפגיעות בעמוד ענן. המהלומה הצבאית תימשך עד שנהיה בטוחים שהשקט חוזר לאזרחי ישראל".

הריסות הבית בבאר שבע, הערב (חדשות 2)

כוחות הביטחון מדגישים כי חלקי הרקטות עלולים להוות סכנת חיים, והאזרחים מתבקשים לא לגעת בחלקי הרקטות ולא להתקרב אליהם. אזרח שנתקל בחלקים שכאלו, מתבקש לפנות לתחנת המשטרה הקרובה. במקביל לירי הרקטות לכיוון גוש דן, בוצע הערב ירי של טיל נ"ט לעבר כוח צה"ל. שני חיילים נפצעו קל. צה"ל ביצע ירי לעבר המקום שממנו נורה הטיל. זמן קצר לאחר מכן, נשמעו אזעקות במספר מוקדים בדרום, בהם יישובי המועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, בני שמעון ואזור נתיבות.

ירי בזמן מסיבת העיתונאים. נתניהו, הערב (חדשות 2)

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

נתב"ג על הכוונת: איך מגיבים בנמל התעופה לאיומי חמאס?

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירי רקטות שלישי לגוש דן ביום אחד

אזעקות רבות נשמעו הבוקר סמוך לשעה 10:40 בהרצליה, כפר שמריהו, רמת השרון, תל אביב, רמת השרון, בני ברק, רמת גן וגבעתיים. במקביל, מטח של רקטות נורה לאזור הדרום ואזעקות נשמעו באזור אשדוד ובערים ויישובים נוספים בשפלה. מערכת כיפת ברזל ירטה שלוש רקטות מעל אזור גוש דן. במקביל, רקטה פגעה ישירות בבית המועצה האזורית אשכול. בני המשפחה שהיו בממ"ד לא נפגעו.

אחד מחלקי הרקטה בראשון לציון (חדשות 2)

אזרחים בתל אביב דיווחו למשטרה על רסיסים שנפלו בת"א במספר מקומות ונזק נגרם למבנה בעיר. בין היתר נזק רב נגרם לבית כנסת בעיר. סמדר, שהייתה במסעדה מול בית הכנסת אמרה שבתום האזעקה היא שמעה רעש חזק. "ראיתי נפל טיל יורד, וצעקתי 'נפל פה טיל' ונכנסתי מאוד ללחץ, ביקשתי שיזמינו משטרה ופיקוד העורף הגיעו מהר וחיבקו אותי כי ממש נבהלתי. אי אפשר לתאר כמה נבהלתי. לא יכולה לתאר את עוצמת הפחד".

עמדות שיגור רקטות נוספות ברצועה (דובר צה"ל)

לא ידוע על נפגעים וצה"ל תקף את המשגר ממנו נורו הטילים. במקביל, בחמאס אמרו כי שיגרו ארבע רקטות M75 לעבר נתב"ג. ‎

השכמה מוקדמת בפעם השלישית

"הייתי בסופרמרקט ברעננה ושמעתי אזעקה מאוד גדולה, אז התחבאתי שם ליד השירותים", סיפר לחדשות 2 Online רון, תושב השרון. "זמן קצר אחר כן שמעתי שני פיצוצים עזים, הרגשתי כאילו זה פה - הייתה כאן בהלה ואף אחד לא היה אדיש".

תושב תל אביב, שהיה בביתו בעת האזעקה אמר כי כל הדיירים יצאו לחדר המדרגות עם הישמע האזעקה: "אנחנו כבר מתורגלים בתל אביב לצערנו, לא חשבתי שזה יגיע לפה בצורה הזאת וצריך להגיד תודה לאל על כיפת ברזל".

משה, תושב העיר אמר כי זהו כבר היום השלישי ברציפות שהוא מקבל השכמה מוקדמת: "זה כבר לא משעשע כי הפיצוצים מפחידים ומלחיצים אבל השכנים מעודדים אחד את השני וזה חשוב. בחדר המדרגות שלנו יש הסכמה שצריך להפסיק את הטילים על הדרום ובשביל זה אנחנו מוכנים לרוץ לחדר מדרגות כמה פעמים שצריך ביום".