צפו: חיילי צה"ל בשטחי הכינוס

עדיין לא התקבלה החלטה על כניסה קרקעית של צה"ל לרצועת עזה, אך הכוחות בשטח כבר נאספים בבסיסים בדרום. באזורי הכינוס הם מקבלים ציוד, מפעילים את הטנקים, שומעים תדרוכים וגם מתפללים

היום הרביעי למבצע "צוק איתן" בעיצומו, ולמרות שלפי שעה אין עדיין הוראה מהממשלה להתחיל בפעולה קרקעית בעזה, צה"ל כבר נערך לכך במקומות הכינוס בדרום הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראים החיילים מגיעים לבסיס בדרום, ושומעים תדרוך מפי הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ. יש גם מי שמתפלל, אולי כדי לשאוב כוחות נפשיים לפני הפעולה.

בנוסף, נראים החיילים מקבלים ציוד - אפודים, קסדות ושקי שינה שישמשו אותם בהמשך. גם הטנקים של חיל השריון כבר נערכים ללחימה בעזה.

חיילים מתפללים (רויטרס)

נערכים לפעולה אפשרית (חדשות 2)

מקבלים ציוד (חדשות 2)

גנץ: עזה שוקעת לאסונה

מוקדם יותר, במהלך ביקור בבסיס האימונים שלח חטיבת הצנחנים הדגיש הרמטכ"ל גנץ כי "עזה הולכת ושוקעת לאסונה. הפעילות ההתקפית מהאוויר מצוינת ויש מודיעין שעובד. יש לנו מה לתקוף ונעצים התקיפה. טרם בא הקץ לכושר ההתקפי שלנו, הם מבינים שעשו טעות גדולה".

לדבריו, הם צריכים לבחור אם עזה הולכת לרגיעה או לקטסטרופה ביטחונית: "המבצע הזה מביא תוצאות. בעזה עשו שגיאה בהחלטה לפעול ולנסות לפגוע בנו. עכשיו הם מבינים כי זאת הייתה טעות. אנחנו נמשיך במשימה כל עוד לא יאמר לנו אחרת. אנחנו גם מוכנים להרחיב אותו ככל שיידרש".

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

נתב"ג על הכוונת: איך מגיבים בנמל התעופה לאיומי חמאס?

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

הפלסטינים: שני הרוגים בתקיפת צה"ל בעזה