המבצע נמשך: צה"ל חיסל 7 פעילי טרור ברצועת עזה

בעוד הירי לערי הדרום והמרכז נמשך, מתרחבת גם פעולת צה"ל ברצועה: כוחות צה"ל חיסלו היום 7 פעילי טרור בעזה שעסקו בשיגור טילים לעבר ישראל. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הורה לראשי רפא"ל והתעשייה האווירית להכשיר לשימוש מיידי סוללות נוספות של כיפת ברזל, שיוצבו בשטח עוד במהלך המבצע. משדר מיוחד

פעילי הטרור ברצועה ממשיכים לשמש מטרה לכוחות צה"ל: חיל האוויר חיסל פעילי טרור האחראים על ירי תלול מסלול שבוצע היום לעבר שטח מדינת ישראל. החל משעות הבוקר, חוסלו 7 פעילי טרור, שניים מהם משתייכים למערך הרקטות ארוכות הטווח ברצועת עזה שזוהו בדרכם לנקודת שיגור. משדר מיוחד בערוץ 2 ובאתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך, שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שוחח היום (ו') עם ראשי רפא"ל והתעשייה האווירית, שפיתחו את מערכת כיפת ברזל - והורה להם להמשיך ולייצר מערכות נוספות - ולהכניסן לשימוש בפועל כבר במהלך המבצע. בינתיים פועלות 7 סוללות כיפות ברזל המיירטות רקטות רבות המשוגרות לעבר ישראל.

"מדובר בהישגים יוצאי דופן של המערך, אשר בראש ובראשונה מצילים חיים, מעניקים לנו אפשרויות רחבות בניהול המערכה מול חמאס ומהווים מסר למדינות וארגונים שסביבנו, אשר אוגרים כמויות אדירות של טילים ורקטות. הביצועים של מערך כיפת ברזל הם מרשימים ובעלי משמעות אסטרטגית עבור מדינת ישראל, ביטחונה וביטחון אזרחיה", אמר השר יעלון, שביקש להודות לראשי רפא"ל והתעשייה האווירית על עבודתם.השר יעלון ביקר אתמול יחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתא השליטה של מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר וצפה יחד עמו ביירוטים של כיפת ברזל בזמן אמת: "אי אפשר היה שלא להתפעל מהמקצועיות והמחויבות של לוחמי ההגנה האווירית, כמו גם מהיכולות המיוחדות של מערך כיפת ברזל. הן מהוות דוגמא נוספת לאיכות האנושית יוצאת הדופן של אנשי התעשיות הביטחוניות בישראל", כתב יעלון בעמוד הפייסבוק שלו.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

נתב"ג על הכוונת: איך מגיבים בנמל התעופה לאיומי חמאס?

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

הפלסטינים: שני הרוגים בתקיפת צה"ל בעזה

הירי נמשך: מטח לבאר שבע, משלוח רקטות לעזה סוכל

ובתוך כך, נמשכים מטחי הרקטות לעבר יישובים רבים בדרום ובמרכז הארץ: בשעות הצהריים נורה מטח ראשון היום לעבר העיר באר שבע וסביבתה. מערכת כיפת ברזל לא ביצעה יירוט כיוון שהרקטות שנורו נפלו בשטחים פתוחים.

אזעקות רבות נשמעו סמוך לשעה 10:40 הבוקר באזור המרכז: בהרצליה, כפר שמריהו, רמת השרון, תל אביב, רמת השרון, בני ברק, רמת גן וגבעתיים. במקביל, מטח של רקטות נורה לאזור הדרום ואזעקות נשמעו באזור אשדוד ובערים ויישובים נוספים בשפלה. מערכת כיפת ברזל ירטה שלוש רקטות מעל אזור גוש דן. אזרחים בתל אביב דיווחו למשטרה על רסיסים שנפלו בת"א במספר מקומות ונזק נגרם למבנה בעיר. בין היתר נזק רב נגרם לבית כנסת בעיר.

צפו יחד ביירוטים. נתניהו ויעלון (קובי גדעון, לע"מ)

במקביל, דיווחו כלי תקשורת שונים כי משאית ועליה עשרות רקטות נעצרה על ידי הצבא המצרי בחצי האי סיני, כשהיא עושה דרכה לעזה - זאת ככל הנראה על מנת לסייע לחמאס במאבק נגד ישראל ולחמשו ברקטות נוספות.

הרמטכ"ל: "עזה הולכת ושוקעת לאסונה"

הרמטכ"ל בני גנץ הדגיש בצהריים כי דבר לא עוצר את צה"ל מלהמשיך הלאה למבצע קרקעי - למעט הנחיה מדינית. בדברים שאמר לתקשורת במהלך ביקור בבסיס האימונים שלח חטיבת הצנחנים הדגיש: "עזה הולכת ושוקעת לאסונה. הפעילות ההתקפית מהאוויר מצוינת ויש מודיעין שעובד. יש לנו מה לתקוף ונעצים התקיפה. טרם בא הקץ לכושר ההתקפי שלנו, הם מבינים שעשו טעות גדולה".

לדבריו, הם צריכים לבחור אם עזה הולכת לרגיעה או לקטסטרופה ביטחונית: "המבצע הזה מביא תוצאות. בעזה עשו שגיאה בהחלטה לפעול ולנסות לפגוע בנו. עכשיו הם מבינים כי זאת הייתה טעות. אנחנו נמשיך במשימה כל עוד לא יאמר לנו אחרת. אנחנו גם מוכנים להרחיב אותו ככל שיידרש".

פגיעת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד, היום (משטרת ישראל)

באשר לדיווחים על כשל מודיעיני אמר גנץ: "הפעילות ההתקפית האווירית מצויינת, והמודיעין שלנו גם הוא מצוין ועובד. מערך ההגנה שלנו פרוס לכל אורך מדינת ישראל ופועל היטב. אנחנו מנהלים לחימה משולבת ויש לנו עוד הרבה מה לתקוף".

השתתפו בהכנת הידיעה: ניר דבורי, תמיר סטיינמן ועמליה דואק