נתב"ג על הכוונת

שום רקטה אמנם לא פגעה בנמל התעופה בן גוריון, אולם חמאס המליץ לחברות התעופה הזרות לא לטוס בקרוב לישראל כיוון שנתב"ג נמצא על הכוונת של ארגון הטרור בעזה. רוב הטיסות מתבצעות כסדרן, כאשר מסלול ההמראות והנחיתות משתנה מעט, אולם מספר חברות תעופה ביטלו טיסות ספורות לישראל

נתב"ג, ארכיון (חדשות 2)

מלחמה בשמיים: ארגון הטרור חמאס מזהיר חברות תעופה כי הוא מתכוון לפגוע בנמל התעופה בן גוריון וקורא להן לא לטוס לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאור המתקפות הישראליות על תושבי רצועת עזה, החליטה הזרוע הצבאית של הארגון להגיב לתוקפנות ואנו מזהירים את חברות התעופה שלא לטוס לנמל התעופה בלוד שיהיה אחד מהמטרות שלנו היום מאחר והוא גם משמש כבסיס צבאי", פורסם בהודעת חמאס.

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור טענה כי היא שיגרה טיל לכיוון נמל התעופה הראשי של ישראל במהלך היום (ו'), אך אף רקטה לא פגעה בנתב"ג או בסמוך לו.

"צוק איתן" - עדכונים אחרים

הרמטכ"ל: עזה שוקעת לאסון

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

הפלסטינים: שני הרוגים בתקיפת צה"ל בעזה

היירוט בגוש דן, הבוקר (חדשות 2)

אזעקה נשמעה בבוקר בטרמינל

דובר רשות שדות התעופה מסר בתגובה לסוכנות רויטרס כי אזעקה אכן נשמעה במתחם השדה, במסגרת אזעקה נרחבת שנשמעה בכל אזור גוש דן והשפלה סמוך לשעה 11 בבוקר, אך זו הייתה התראה כללית-אזורית שלא כוונה באופן פרטני לנמל התעופה.

מנהל התעופה האזרחית ביחד עם רשות שדות התעופה ביצעו מספר פעולות על מנת להגביר את הבטיחות בנתב"ג במהלך ימי המבצע, אך הקפידו לא לפגוע בפעילות השוטפת של השדה - בשיא עונת הקיץ. המטוסים הממריאים, המריאו מזרחה ולאחר מכן פנו צפונה - זאת במקום להמריא כרגיל מערבה מעל חולון לכיוון הים.

המטוסים הנוחתים משתמשים במסלול 21 החדש, שנחנך רק לפני חודש וחצי, המאפשר גישה מצפון (מעל ראש העין והשרון). בכך, מתרחקים המטוסים האזרחיים מהאזורים המסוכנים יותר. הטיסות הפנימיות לאילת פועלות כרגיל.

עיכובים בחלק מהטיסות. ארכיון (חדשות 2)

בעקבות המבצע: שינויים במתווה הרעש

בעקבות השינויים במרחב האווירי, ישנם גם שינויים במתווה הרעש בנתב"ג. תושבי בית דגן, חולון וראשון לציון הסובלים באופן קבוע מרעש ההמראות נהנים כעת משקט, וכמותם תושבי דרום תל אביב שמעל בתיהם מתבצעות הנחיתות בשעות הלילה. לעומתם, תושבי השרון, חבל מודיעין, ראש העין וכפר סבא סובלים מתנועת מטוסים רבה בהשוואה לימי שגרה.

עם זאת, ישנם עיכובים בטיסות והנוסעים מתבקשים לבדוק באתר הרשות את מועד ההמראה המדויק לפני שהם יוצאים לשדה, זאת משום שהמטוסים הממריאים והנוחתים משתמשים באותו מרחב אווירי כעת, וחיל האוויר פועל במרחב בצורה מוגברת.

למרות אמצעי הבטיחות, אירעו שיבושים קלים בתנועה מצד החברות הזרות. חברת התעופה הפולנית לוט ביטלה הלילה טיסה לנתב"ג. לאחר שהופנתה ללרנקה שבקפריסין, החליט הטייס לחזור לפולין עם הנוסעים. ביומו הראשון של המבצע, ביטלה חברת התעופה אייר פראנס את אחת מטיסות הלילה שלה.

אתמול הודיע איגוד התעופה של הטייסים המסחריים כי הוא יגבה את טייסי חברות התעופה הישראליות שגויסו למילואים בחיל האוויר במהלך ימי המבצע, כדי לא לפגוע בתפקוד החברות בתקופה הזאת.