שלושה יירוטים מעל גוש דן

צופרי האזעקה נשמעו הבוקר בגוש דן ובאזור הרצליה. מערכת כיפת ברזל יירטה 3 רקטות. חמאס: ירינו לעבר נתב"ג. באשכול: פגיעה ישירה בבית שיושביו שהו בממ"ד - אין נפגעים. משדר מיוחד‎

שוב מטח אל אזור המרכז והדרום: אזעקות רבות נשמעו סמך לשעה 10:40 בהרצליה, כפר שמריהו, רמת השרון, תל אביב, רמת השרון, בני ברק, רמת גן וגבעתיים. במקביל, מטח של רקטות נורה לאזור הדרום ואזעקות נשמעו באזור אשדוד ובערים ויישובים נוספים בשפלה. מערכת כיפת ברזל ירטה שלוש רקטות מעל אזור גוש דן. במקביל, רקטה פגעה ישירות בבית המועצה האזורית אשכול. בני המשפחה שהיו בממ"ד לא נפגעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אזרחים בתל אביב דיווחו למשטרה על רסיסים שנפלו בת"א במספר מקומות ונזק נגרם למבנה בעיר. בין היתר נזק רב נגרם לבית כנסת בעיר. סמדר, שהייתה במסעדה מול בית הכנסת אמרה שבתום האזעקה היא שמעה רעש חזק. "ראיתי נפל טיל יורד, וצעקתי 'נפל פה טיל' ונכנסתי מאוד ללחץ, ביקשתי שיזמינו משטרה ופיקוד העורף הגיעו מהר וחיבקו אותי כי ממש נבהלתי. אי אפשר לתאר כמה נבהלתי. לא יכולה לתאר את עוצמת הפחד".

לא ידוע על נפגעים וצה"ל תקף את המשגר ממנו נורו הטילים. במקביל, בחמאס אמרו כי שיגרו ארבע רקטות M75 לעבר נתב"ג. ‎

נזקי השרידים בת"א

ת"א, היום (מירון ביטון)

השכמה מוקדמת בפעם השלישית

"הייתי בסופר ברעננה ושמעתי אזעקה מאוד גדולה ואז התחבאתי שם ליד השירותים", סיפר לחדשות 2 Online רון, תושב השרון. "זמן קצר אחר כן שמעתי שני פיצוצים עזים, הרגשתי כאילו זה פה - הייתה כאן בהלה ואף אחד לא היה אדיש".  

תושב תל אביב, שהיה בביתו בעת האזעקה אמר כי כל הדיירים יצאו לחדר המדרגות עם הישמע האזעקה: "אנחנו כבר מתורגלים בתל אביב לצערנו, לא חשבתי שזה יגיע לפה בצורה הזאת וצריך להגיד תודה לאל על כיפת ברזל".

שרידי רקטה, ת"א, הבוקר

משה, תושב העיר אמר כי זהו כבר היום השלישי ברציפות שהוא מקבל השכמה מוקדמת: "זה כבר לא משעשע כי הפיצוצים מפחידים ומלחיצים אבל השכנים מעודדים אחד את השני וזה חשוב. בחדר המדרגות שלנו יש הסכמה שצריך להפסיק את הטילים על הדרום ובשביל זה אנחנו מוכנים לרוץ לחדר מדרגות כמה פעמים שצריך ביום".

גם אתמול: רקטות לגוש דן

אתמול נורו עשרות רקטות משעות הערב לעבר אשדוד, באר שבע וגוש דן. באשדוד פגעה רקטה ישירות ברכב שחנה סמוך לבניין מגורים בעיר. רכב נוסף שהיה במקום עלה באש. רקטה נוספת פגעה ישירות בבית מגורים בבאר שבע. אמש  יירטה מערכת כיפת ברזל שתי רקטות שנורו לעבר גוש דן. מטח פצמ"רים שנורה למועצת אשכול גרם לפציעתם של שני חיילים, אחד בינוני והשני קל.

שרידי רקטה בת"א (ליאת שילת דדון)

המטח הנרחב החל אמש סמוך לשעה 19:30, אז נורו כ-20 רקטות לעבר באר שבע, ערד, מצפה רמון ודימונה. זמן קצר לאחר מכן נורו כמה רקטות לעבר גוש דן והשפלה. אזעקות נשמעו בראשון לציון, בת ים, חולון ונס ציונה. לפחות שתי רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל.