פצוע קשה מפגיעה ישירה בתחנת דלק באשדוד

רקטה שנורתה במטח לעבר הדרום נפלה בתחנת דלק באשדוד. שריפה גדולה פרצה במקום - הכבאים השתלטו עליה. נכה בן 61 נפצע קשה לאחר שלא יכול היה להתפנות ממכוניתו. עוד 7 נפצעו קל. צה"ל פגע במשגר ממנו שוגר המטח‎

פגיעה ישירה באשדוד: רקטה שנורתה הבוקר (ו') לעבר העיר פגעה בתחנת דלק. גבר בן 61 שהיה ברכב נפצע קשה, ושבעה בני אדם נוספים נפצעו קל ופונו לבית חולים קפלן ברחובות. במקום התלקחה שריפה גדולה שכובתה. צה"ל הודיע כי כלי טיס של חיל האוויר תקף את המשגר ממנו נורה מטח הרקטות לעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פגיעת הרקטה התרחשה סמוך לשעה 08:00 בבוקר, אחרי שאזעקה ממושכת נשמעה בעיר. כוחות גדולים של משטרה וכיבוי אש הגיעו למקום וכיבו את הלהבות שגיעו עד לגובה של כ-10 מטרים בשריפה הגדולה שפרצה בתחנת הדלק. השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לזירת האירוע ועדכן כי הפצוע הקשה הוא אדם נכה שלא הצליח לצאת מהאוטו בעת האזעקה ולכן נפגע.

"ייאמר לזכות כולם שהם עזבו את המקום ותפסו מחסה", אמר אהרונוביץ'. "אם הם היו נשארים היו לנו הרבה נפגעים". הוא גם שיבח את פעילות מערכת כיפת ברזל, שבלעדיה היו לישראל עוד אבידות רבות.

אחרי טיפול ראשוני בבית החולים קפלן, הועבר הפצוע הקשה באשדוד לטיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

"המנהיגים שלהם מתחבאים באדמה"

באשר להמשך הלחימה בעזה הדגיש השר כי המערכה היא קשה מאוד ותימשך בכל הכוח: "התכניות זה להכביד את היד עליהם ויש לנו הצלחה רבה בינתיים כי הנזק שנגרם שם הוא כבד מאוד. המנהיגים שלהם מתחבאים עמוק באדמה וכשייצאו יראו את ההריסות".

הטיפול בפצוע בזירת הפגיעה (קבוצה 5)

במקביל למטח הכבד שנורה לעבר אשדוד, אזעקות עולות ויורדות נשמעו גם באזור השפלה. האזעקות נשמעו בין היתר בראשון לציון, באר טוביה וחבל לכיש. סוללות כיפת ברזל הצליחו ליירט מספר רקטות.

אמש: פגיעה ישירה באשדוד ללא נפגעים

אמש סמוך לשעה 21:00 נורה מטח של כ-20 רקטות לעבר העיר. שמונה רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, אך אחת מהן פגעה בכלי רכב סמוך לבניין מגורים.

שריפה גדולה פרצה באזור (טופליין)

תחילה דווח כי אדם אחד נפגע אנושות מהפגיעה באחד מכלי רכב באשדוד, אך בהמשך התברר כי לא היו נפגעים. הסיבה לדיווח השגוי - במוקד מד"א התקבלה שיחה מתושבי העיר שדיווחו על כך שקרוביהם ירדו לכלי הרכב ולא חזרו.

צה"ל השיב אש ללבנון

שעות בודדות לאחר נפילת הפצמ"רים באצבע הגליל הבוקר, הגיב צה"ל באש ארטילריה לעבר מקורות הירי בדרום לבנון. סוללות תותחנים שיגרו 20 פגזים אל השטחים מהם נורו הרקטות בשכנה מדרום.

עד כה לא ברור מי עומד מאחורי הירי הבוקר בגבול הצפון. הפיצוצים נשמעו סמוך לשעה 06:15, כשפצצת מרגמה אחת התפוצצה בכביש באצבע הגליל ופצצה נוספת נחתה במטע סמוך לאחד היישובים באזור. כתוצאה מהנפילה נגרם נזק קל לכביש. ישראל הגישה תלונה ליוניפי"ל, כוח האו"ם המוצב בגבול, על הירי.

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, דפנה ליאל, יואב אבן וגיא ורון