הירי לצפון: צה"ל השיב באש תותחים

בתגובה לשיגור הפצמ"רים לעבר אצבע הגליל הבוקר, צה"ל השיב באש אל מקורות הירי בדרום לבנון. סוללות של חיל התותחנים המוצבות בגבול הצפון ביצעו ירי של 20 פגזים לשטחים מהם נורו הפצצות

צה"ל השיב באש

שעות בודדות לאחר נפילת הפצמ"רים באצבע הגליל הבוקר, הגיב צה"ל באש ארטילריה לעבר מקורות הירי בדרום לבנון. סוללות תותחנים שיגרו 20 פגזים אל השטחים מהם נורו הרקטות בשכנה מדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה לא ברור מי עומד מאחורי הירי הבוקר בגבול הצפון. הפיצוצים נשמעו סמוך לשעה 06:15, כשפצצת מרגמה אחת התפוצצה בכביש באצבע הגליל ופצצה נוספת נחתה במטע סמוך לאחד היישובים באזור. כתוצאה מהנפילה נגרם נזק קל לכביש. ישראל הגישה תלונה ליוניפי"ל, כוח האו"ם המוצב בגבול, על הירי.

במקביל, כוחות צבא סרקו את האזור כדי לוודא שאין נפלים נוספים באזור ולהעביר את הטיפול בשרידים שנורו לחבלני המשטרה. התושבים מדווחים כי לא נשמעה אזעקה או כל התרעה אחרת לפני הירי.

כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי אזרחים המתגוררים בעיירה חצביה העידו שראו שיגורים של שתי רקטות. במהלך מבצע עמוד ענן וגם במהלך מבצע עופרת יצוקה נורו רקטות בודדות מלבנון לעבר שטח ישראל, גם במקרים הקודמים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.