דיווח: הרוג בתקיפת צה"ל ברצועה

הפלסטינים מדווחים כי חיל האוויר הפציץ הלילה שורה של יעדים ברצועת עזה. על פי הדיווחים המגיעים מהרצועה, חיל האוויר תקף מטרות בעיירה דיר אל בלאח, שם נהרג אדם אחד. במקביל דווח כי הותקפו מנהרות טרור בגבול מצרים. הנייה: "העם הפלסטיני ינצח"

הפלסטינים: הרוג בתקיפת צה"ל ברצועה (AP)

בבוקרו של היום הרביעי למבצע "צוק איתן" נמשכות תקיפות צה"ל לאורך רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים הלילה (ו') על הפצצות חיל האוויר בעיירה דיר אלבלאח שבמרכז הרצועה. על פי הדיווח, בהתקפה נהרג אדם אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לתקיפה בדיר אל בלאח, מדווחים הפלסטינים על הפצצות נוספות בבית החולים אלופא בעזה ובנמל בעיר. כמו כן, הותקפו מספר יעדים בשכונת תופאח ומנהרות סמוך לגבול מצרים. עוד נמסר על פגיעה באוטובוס בשכונת זייתון. בחלק מהתקיפות השתתפו גם ספינות של חיל הים.

במקביל, ראש ממשלת חמאס לשעבר, אסמאעיל הנייה, פרסם הלילה לראשונה את התייחסותו למבצע. בכיר החמאס הודיע כי "מעשי התוקפנות של ישראל נגד רצועת עזה לא ישיגו את מטרותיהם".

הנייה הדגיש כי "העם הפלסטיני הוא זה שינצח בסיבוב הלחימה הזה, משום שהוא נמצא בתקופה חסרת תקדים של אחדות ולחימה". הוא פנה במסר לממשלת ישראל והצהיר: "עצרו את פשעי המלחמה שאתם מבצעים נגדנו. העם שלנו ינצח בזכות הקורבנות שהוא מקריב, ולמרות כל האיומים של הציונים".

אתמול: יותר מ-60 יעדים הותקפו

אתמול תקף צה"ל כ-60 יעדי טרור ברחבי רצועת עזה, המצטרפים ליותר מ-700 מתחילת המבצע. בין היעדים שנתקפו משרדי הנהגה, בתי בכירים, מנהרות, משגרים מוטמנים, תשתיות תקשורת, מוצבים צבאיים ומחסני אמצעי לחימה. התקיפות בוצעו מהאוויר וגם מהים, כשעשרות פגזים נורו מספינות טילים לעבר מחסני אמל"ח.

בפעילות נוספת המשותפת לצה"ל ולשב"כ, הותקפו בתיהם של מספר בכירים בחמאס, שהיו חלק מהדרג הפיקודי של הארגון. בין היתר הותקפו בתיהם של עובל ג'נדיה, סגן מפקד כוחות חמאס בסג'עיה, ביתו של ערפאת אבו עבדאללה, מפקד כוחות של הג'יהאד האסלאמי במחנות המרכז של הרצועה, ומהדי כוארע, פעיל חמאס בכיר בחאן יונס.

בנוסף הותקפו בתיהם של ניסים אבו עג'ינה, מפקד חמאס בכיר באזור בית להייה, שאדי צאלח רג'ב, בכיר בארגון בבית להייה שהיה אחראי על ירי רקטות לעבר ישראל. בצה"ל מדגישים היום כי ימשיכו לפעול לפגיעה בכל גורמי הטרור ברצועה.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "לפנינו מערכה קשה,מורכבת ומסובכת"

סקר: 47% נגד מבצע קרקעי בעזה

מטחים כבדים מהדרום עד למרכז: פגיעות בבית ובכלי רכב

ירי ו-4 יירוטים מעל שמי גוש דן

3 פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו בדרך לשיגור

היום השלישי למבצע - דקה אחרי דקה

חיל האוויר תקף מוסדות שלטון בעזה

הלילה: רקטות יורטו מעל באר שבע ואשקלון

פצועים מעזה יועברו הבוקר לטיפול במצרים

היום: אין קייטנות באשדוד, אשקלון ובאר שבע

הלילה: עוד מטחים לעבר הדרום

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה

מבוכה בשידור: רשתות החדשות הזרות לא מבחינות בין ישראלים לפלסטינים

רדיו תחת אש: משדרים מהמקלט

צפו: פגיעות ישירות של צה"ל בעזה

חמאס: כיוונו אל הכור בדימונה

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?