כך נראה המוצב המוזנח של חיילי המילואים: "עכברים במטבח והצפות בשירותים"

חיילי מילואים רגילים לישון בשטח או לאכול בתנאי שדה, אבל כשלוחמי הצנחנים הגיעו למוצב ליד טול כרם וגילו חדרים מוזנחים, עכברים במטבח וחולדות בחדרים, אפילו הם הזדעדעו. "אני עושה מילואים מעל 20 שנה ולא ראיתי מעולם מקום כל כך מוזנח", מספר אחד החיילים

לפני כשבועיים הגיעה פלוגת מילואים של הצנחנים למוצב בגזרת יהודה ושומרון, בו ישהו במשך חודש, אך דבר לא הכין אותם לתנאים הקשים שיחכו להם במוצב. לדבריהם, למרות התלונות הרבות שהעבירו לחטיבה המרחבית, איש לא נענה לפניותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיילים הוצבו לתעסוקה מבצעית באזור טול כרם. במוצב הם גילו שחצי מהמבנים הרוסים ונטושים, השירותים חלודים ומוצפים באופן תמידי ועכברים מתרוצצים באופן חופשי בחדרים וגם במטבח.

"הגענו לפני שבוע", מספר אחד מחיילי המילואים. "אני עושה מילואים כבר מעל 20 שנה בפלוגת צנחנים. היינו בכל המקומות ולא ראיתי מקום כל כך מוזנח בכל שנות המילואים שלי. חלק מחדרי הלוחמים מלאים בחולדות, אבל הבעיה העיקרית היא התנאים הסאניטרים של המטבח והשירותים. השירותים כולם חלודים וזורמים בהם מים מתחת לניאגרה ככה שיש הצפה תמידית. היום בבוקר היינו במטבח ועכברים טיילו על הכיורים".

"ב20 שנה לא ראיתי מקום כה מוזנח"

אבל לא רק עכברים מטרידים את החיילים. "יש כלבים כאן משוטטים שמטיילים חופשי במוצב", מוסיף החייל. "כששמרתי בלילה נאצלתי להבריח כלב מהמטבח. חדר האוכל סגור בגלל שיפוצים אז אנחנו אוכלים בחוץ. אם היום יירד גשם אין לי מושג איפה נאכל. הרס"פים שלנו התלוננו אבל לאף אחד לא אכפת".

חדרי הלוחמים המוזנחים

"אני לא מזדעזע בקלות, אבל המצב פה באמת נורא", הוא מציין. "אנחנו צריכים להיות כאן לעוד שבועיים. אני בן 41, לא מגיע לי לבוא לעשות מילואים ולקבל תנאים כאלה. זה פשוט נורא".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "עם קבלת טענות החיילים על ידי המפקדים אתמול נשלח למוצב צוות גורמי בינוי והדברה אשר פועל לטיפול בכלל בעיות התשתית במוצב ושיפוצו. היום בבוקר ביקר מפקד החטיבה המרחבית במוצב והנחה על סיום השיפוץ בהקדם האפשרי. בצה"ל מוקירים את פועלם ותרומתם של אנשי המילואים ויפעלו להבטחת תנאי וסביבת שירות הולמים וראויים".