מטח של ארבע רקטות לירושלים; שתיים יורטו

אזעקה עולה ויורדת נשמעה בכל אזור ירושלים וזמן קצר לאחר מכן נשמעו הדי פיצוצים. מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות והשאר נפלו בשטחים פתוחים. מטחים נורו גם לדרום, שם נפגע ישירות מרקטה בית מגורים בשער הנגב

אזעקות והדי פיצוצים נשמעו הערב (ה') באזור ירושלים, וזמן קצר לאחר מכן התברר: ארבע רקטות נורו משטח רצועת עזה. כיפת ברזל יירטה שתיים מהן מעל אבו גוש ושתיים נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. גבר בן 74 שרץ למרחב מוגן בכפר אדומים נחבל בראשו ונפגע קשה. מספר בני אדם הוגדרו כנפגעי חרדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 18:00 נשמעה האזעקה בירושלים, מעלה אדומים, הבקעה, הרי ירושלים, בית שמש, יריחו, גבעת זאב, בית אל, מבשרת ציון והאזור ולאחריה קולות הנפץ בעקבות היירוטים. פראמדיקית מד"א בשמת יעקב שהגיעה למקום שבו נפגע הגבר בכפר אדומים מספרת: "מצאנו בתחתית גרם המדרגות את האיש כשהוא מחוסר הכרה עם חבלת ראש. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו לבית החולים".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בשיחה עם חדשות 2: "אנו בהיערכות לקראת ירי לעבר העיר. לשמחתנו הרבה שתיים מהרקטות יורטו ואנו ממשיכים בשגרת החיים. ברגע שהתושבים לא שאננים - הם יכולים להתמגן ולאחר מכן להמשיך בשגרת יומם".

ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל ציין כי "אנו ערוכים, מעלה אדומים מוכנה ושוקקת חיים. המקלטים מוכנים ובמרבית הבתים יש ממ"דים".

מוקדם יותר חוסלו בעזה שני פעילי חמאס ושלושה פעילי ג'יהאד אסלאמי על ידי חיל האוויר. מוקדם יותר דווח כי ראש המערך הרקטי של חמאס בעזה, היימן סיאם, חוסל, אך בארגון הכחישו את הדיווח וטענו כי הוא לא היה ברכב. גם בצה"ל הודו כי החיסול נכשל. כ-100 רקטות נורו ביומו השלישי של מבצע "צוק איתן", 20 מהן יורטו. סמוך ל-17:30 - פגיעה ישירה בבית בקיבוץ בשטח המועצה האזורית שער הנגב. אין נפגעים, נזק קל נגרם למבנה.

קודם לכן התקבלו דיווחים מתושבים ברצועה על הודעות מצה"ל שבהן הם נקראו להתפנות מבתיהם. במהלך היום תקף צה"ל כ-60 יעדי טרור ברחבי רצועת עזה, המצטרפים ליותר מ-700 מתחילת המבצע. בין היעדים שנתקפו משרדי הנהגה, בתי בכירים, מנהרות, משגרים מוטמנים, תשתיות תקשורת, מוצבים צבאיים ומחסני אמצעי לחימה. התקיפות בוצעו מהאוויר וגם מהים, כשעשרות פגזים נורו מספינות טילים לעבר מחסני אמל"ח.

בפעילות נוספת המשותפת לצה"ל ולשב"כ, הותקפו בתיהם של מספר בכירים בחמאס, שהיו חלק מהדרג הפיקודי של הארגון. בין היתר הותקפו בתיהם של עובל ג'נדיה, סגן מפקד כוחות חמא"ס בסג'עיה, ביתו של ערפאת אבו עבדאללה, מפקד כוחות של הג'יהאד האסלאמי במחנות המרכז של הרצועה, ומהדי כוארע, פעיל חמאס בכיר בחאן יונס.

בנוסף הותקפו בתיהם של ניסים אבו עג'ינה, מפקד חמאס בכיר באזור בית להייה, שאדי צאלח רג'ב, בכיר בארגון בבית להייה שהיה אחראי על ירי רקטות לעבר ישראל. בצה"ל מדגישים היום כי ימשיכו לפעול לפגיעה בכל גורמי הטרור ברצועה.

משעות הבוקר: רקטות מדרום ועד למרכז

זהו היום השלישי ברציפות שבו מצליח חמאס לשגר רקטות לעבר אזור המרכז - דבר שהפך סוג של שגרה במערכה הנוכחית. בעקבות נפילת שרידי הרקטה בשטח העירוני, שבו והדגישו במשטרה בפני התושבים כי אין לגעת בחלקי הרקטות על הקרקע משום שהן עלולות להכיל רכיבים נפיצים או פירוטכניים במצב רגיש ולהיות מסוכנות. דברים אלו לא הרשימו את חלק מהתושבים שהתקהלו במקום, חלקם אף הצטלם למזכרת עם רסיסי הרקטות.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיים עוד קודם לחיסול הערכת מצב בהשתתפות נציגי צה"ל, השב"כ ומתאם הפעולות בשטחים שבסופה הדגיש את הפגיעה הקשה בחמאס בעזה. "הישגי צה"ל עד עתה הם משמעותיים מאוד. אנו ממשיכים באופן שיטתי בהתקפה על חמאס וארגוני הטרור ופוגעים בהם ובנכסיהם באופן קשה מאוד. נמשיך בכך עד שיבינו שההסלמה אינה כדאית", אמר יעלון.

כיפת ברזל בפעולה (AP)

יעלון הוסיף כי "צה"ל תוקף מהאוויר, מהים ומהיבשה, מאות מטרות חמאס ועד כה פגענו במחבלים והשמדנו, בין היתר, בתי מפקדים, אמצעי לחימה, מוסדות שלטון, משגרים, רקטות ועוד. החמאס סופג נזקים כבדים מאוד והוא יוסיף ויספוג מכות קשות מאוד גם בימים הקרובים, בכל העוצמה וההיקף וככל שיידרש, עד אשר ישוב השקט ליישובי הדרום".

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום, יוסי זילברמן, תמיר סטיינמן, אוהד חמו, רינה מצליח ורותי שילוני.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

היום השלישי למבצע - דקה אחרי דקה

3 פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו בדרך לשיגור

חיל האוויר תקף מוסדות שלטון בעזה

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה